x

The Cool Cat - zrzutka i nowy koncept Gimzo, czyli walka o przetrwanie

Kategoria: Koronawirus - Głos branży    26.03.2021

The Cool Cat rozpoczął zrzutkę pieniędzy, by uratować swoje lokale przed bankructwem. Odzew jest duży. Właściciele lubianej marki restauracyjnej uruchomili też nowy koncept Gizmo z kuchnią wegańską, na razie jako pop up.

Zdjęcie: materiały własne restauracji
Zdjęcie: materiały własne restauracji
Warszawski The Cool Cat, jak wiele innych, znalazł się w finansowych tarapatach. Obie stołeczne restauracje pod tym szyldem zarabiają zbyt mało, by opłacić koszty związane z codziennym funkcjonowaniem oraz zatrudnieniem pracowników. Dlatego właściele zdecydowali się poprosić swoich gości o pomoc – od kilku dni pod adresem zrzutka.pl/pfr9bn trwa zbiórka pieniędzy na utrzymanie lokali. Potrwa do 22 kwietnia.

– Walczyliśmy przez ostatnie miesiące, ale jesteśmy już pod ścianą. Nie jest tak, że wyciągamy rękę po pieniądze, bo chcemy się nachapać. Od grudnia czekamy na dofinansowanie do wypłat dla pracowników. Nie mamy wyjścia, za ciężko pracowaliśmy, żeby teraz się poddać – mówi Zosia Pazik, współwłaścicielka The Cool Cat.

Jajecznica dla „Januszy nejmingu”
Motywacją dla potencjalnych darczyńców, oprócz sympatii do The Cool Cat, mogą być także nietypowe benefity oferowane – w charakterystycznym dla marki żartobliwym tonie – za wpłatę konkretnych sum. I tak, np. wpłata 50 zł da nam możliwość wysłuchania przeboju Bajm „Do lata będę szła” w wykonaniu właścicieli podczas wspólnego karaoke.

Jeśli z kolei wpłacimy minimum 2 tysiące złotych, możemy w ciągu miesiąca zmienić nazwę dowolnej pozycji w menu. – „Jajecznica KAMEX-POL sp. z o.o.? Czemu nie? (dla 5 Januszy nejmingu)” – czytamy w opisie osobliwego benefitu.
Na tym wachlarz możliwych opcji się nie kończy. Dwudziestu szczęśliwców, którzy wpłacą 500 zł otrzyma koszulkę z limitowanej kolekcji, a pięciu kolejnych – zestaw 5 lunchy. Wśród dostępnych benefitów jest także możliwość przejęcia na jeden dzień instagramowego konta The Cool Cat.

Z takiej opcji skorzysta wegańska restauracja sushi Youmiko.
– Nie wyobrażam sobie Warszawy bez The Cool Cat oraz ich pysznych wegańskich bao i k-fries! Dlatego zamiast wydawać kasę na promocję naszych postów w social mediach w kwietniu, wrzucamy im do skarbonki tysiaka. Dzięki temu niebawem przejmiemy insta The Cool Cat na jeden dzień, co brzmi jak dużo lepsza inwestycja marketingowa! Wspierajcie Zosię, Kubę i ich ekipę! – czytamy w poście na fanpage’u Youmiko.

Ogromny odzew
W chwili, gdy piszemy te słowa, do zakończenia zbiórki pozostało 27 dni, a jej organizatorom udało się już uzbierać niemal połowę (24 801 zł) z założonej kwoty 50 tysięcy złotych. Choć dominują niewielkie wpłaty (do 50 zł), to nie zabrakło darczyńców, którzy wpłacili po 500 zł i więcej.

– Wczoraj płakałam ze wzruszenia. Odzew był bardzo duży – opowiada Zosia Pazik i dodaje, że wiele osób zgłasza się także z chęcią nieodpłatnej pomocy lub dzwoni, by złożyć zamówienie na wynos.

Gizmo – wege kuchnia (jeszcze) bez siedziby

Zdjęcie: materiały własne restauracji
Zdjęcie: materiały własne restauracji

The Cool Cat możemy wspomóc także, zamawiając oferowane przez ich restauracje potrawy. Niedawno do dwóch lokali na Solcu i w śródmieściu Warszawy dołączył kolejny koncept – Gizmo. Nie posiada jeszcze własnej siedziby, na razie działa jako wegański „pop up” w kuchni The Cool Cat przy Marszałkowskiej.

W menu Gizmo znajdziemy w 100% wegańskie dania na bazie roślinnych zamienników mięsa. Wszystkie, jak zaznacza właścicielka Gizmo, powstają osobno, tak by uniknąć mieszania się ze sobą składników mięsnych i wegańskich podczas gotowania.

– The Cool Cat podzielił się z Gizmo swoim miejscem na Knajp.pl i na Uber Eats. Jest tam dział Gizmo Pop up. Można też zadzwonić do nas, zamówić i osobiście odebrać. Lub nie dzwonić i po prostu przyjść – mówi Zosia Pazik.
Zdradza, że jeśli ograniczenia pandemiczne na to pozwolą, będziemy mogli odwiedzić Gizmo w jego własnej siedzibie jeszcze w tym roku.


Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Zamienił pub w "muzeum" kapsli, a teraz otworzy basen? Dramatyczny koniec warszawskiego pubu Piw Paw

Najpierw wydawali piwo na wynos, potem organizowali warsztaty. Teraz prowadzą muzeum, a od niedzieli właściciel zapowiada utworzenie... basenu. Warszawski Piw Paw próbując przetrwać lockdown, ściągnął na siebie uwagę policji i sanepidu.

Robert Kuc, CEO marki Zdrowa Krowa: Przyszłość to restauracje hybrydowe

- Bez względu na to, jak rozwijać się będzie pandemia, przyszłość gastronomii upatrujemy w działaniach hybrydowych, czyli łączących spożywanie posiłków w lokalach oraz zamawianych na wynos. Niezależnie od wybranej formuły, gość musi czuć się wyjątkowo - uważa Robert Kuc, CEO marki Zdrowa Krowa.

Jak działa w kryzysie bistro Dinette we Wrocławiu?

- Nasz pomysł na przetrwanie opiera się na dostarczaniu gościom namiastki Dinette, w postaci codziennie wypiekanego świeżego pieczywa, słodkości, składników do samodzielnego przygotowania posiłku, półproduktów - mówi Jolanta Jurkowlaniec, właścicielka Dinette.

Zbigniew Grycan tłumaczy, dlaczego zamknął swoje lokale

Lodziarnio-kawiarnie Grycana pozostają zamknięte do odwołania, choć z ich oferty można by skorzystać na wynos. Według Zbigniewa Grycana ich otwarcie mijałoby się jednak z celem.

Bracia Nizio zamykają WuWu Bistro i ZONI. Co dalej z ich restauracjami?

Restauracja ZONI i WuWu Bistro zostały zamknięte. I nie powrócą już do Centrum Praskiego Koneser. Jak tłumaczy Andrzej Nizio, jeden z właścicieli lokali, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie redukcji wysokości czynszu.

Restauracje szykują się do otwarcia ogródków. Nie wszystkim się to uda

W niektórych miastach gastronomia może liczyć na obniżki opłat za użytkowanie restauracyjnych ogródków. Pomoc samorządów to jednak kropla w morzu potrzeb. Zapowiadane luzowanie obostrzeń nie oznacza końca problemów restauratorów. Nie wszyscy będą gotowi do otwarcia lokali na zewnątrz od 15 maja.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej