x

"Coconut & sambal" Lary Lee

Kategoria: Lifestyle - książki    21.03.2021

Z czym kojarzy się wam kuchnia indonezyjska? Już sam tytuł książki "Coconut & sambal" przenosi nas do egzotycznych, azjatyckich wspomnień z wakacji i pobudza apetyt.

„Coconut & sambal” Lara Lee. Foto. materiały prasowe
„Coconut & sambal” Lara Lee. Foto. materiały prasowe
Dla australijsko-indonezyjskiej autorki Lary Lee są to jednak smaki i aromaty zakorzenione w rodzinnym domu, rodzinnej tożsamości. Próbuje niejako udokumentować dziedzictwo ojca i babci, które na trwałe ją ukształtowało, wpłynęło na jej stosunek do gotowania. Wśród ponad 80 przepisów znajdziemy przede wszystkim te na najbardziej tradycyjne dania, takie jak satay z krewetkami i chili, puszyste ciasto z pandanem, aromatyczna zupa z kurczaka z liśćmi curry czy pecap manka calamari. Większość potraw przygotujecie w prosty sposób, bez skomplikowanych technik i z ogólnodostępnych składników. Podróżowanie nie jest dzisiaj łatwe, ale dzięki tej publikacji możemy wybrać się na fantastyczną wycieczkę, nie wychodząc nawet z domu. 

„COCONUT & SAMBAL”, LARA LEE, BLOOMSBURY, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 2/2021 nr 202.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej