x

"The Book on Pie: Everything You Need to Know to Bake Perfect Pies" Erin Jeanne McDowell

Kategoria: Lifestyle - książki    21.03.2021

Ostatnio ukazuje się coraz więcej książek cukierniczych i z przepisami na wypieki, bo mnóstwo ludzi zaczęło piec w czasie pandemii.

„The Book on Pie: Everything You Need to Know to Bake Perfect Pies” Erin Jeanne McDowell. Fot. materiały prasowe
„The Book on Pie: Everything You Need to Know to Bake Perfect Pies” Erin Jeanne McDowell. Fot. materiały prasowe
„The Book on Pie: Everything You Need to Know to Bake Perfect Pies” to kompendium wiedzy o słynnych amerykańskich wypiekach stworzone przez Erin Jeanne McDowell, piekarkę i stylistkę kulinarną współpracującą z „New York Times”. Na początku mamy tu opisane podstawy: jak przygotować najlepsze kruche ciasto i jak uzyskać chrupiącą skorupkę, jak chłodzić, przechowywać czy wreszcie jak wykańczać oraz dekorować ciasta i przygotowywać najlepsze dodatki. W kolejnej części znajdziemy przepisy od klasycznych, jak na apple pie czy pumpkin pie, po bardziej zaskakujące: pie z karmelową wieprzowiną i szalotkami czy wytrawny z kozim serem i pomidorami. Książka jest prosta, ale dopracowana w szczegółach i w warstwie wizualnej. Sprawdźcie, jak duże możliwości daje nam z pozoru banalny placek.  

„THE BOOK ON PIE: EVERYTHING YOU NEED TO KNOW TO BAKE PERFECT PIES”, ERIN JEANNE MCDOWELL, HOUGHTON MIFFLIN HARCOURT, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 2/2021 nr 202.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej