x

Nowe obostrzenia na Mazowszu i w Lubuskiem. Co się zmieni dla branży HoReCa?

Kategoria: Koronawirus - Aktualności    11.03.2021

Nowe zasady w województwach mazowieckim i lubuskim zaczną obowiązywać od poniedziałku 15 marca. Znów zamknięte zostaną hotele, instytuty kultury i baseny, a galerie handlowe będą działać w ograniczonym zakresie.

Grafika: gov.pl
Grafika: gov.pl
– Dzisiejsze wyniki [zakażeń z dnia 11 marca - przyp. red.] wskazują, że materializuje się czarny scenariusz, jeśli chodzi o rozwój pandemii w Polsce – tak rozpoczął czwartkową konferencję Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Nadal województwem w którym jest najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna pozostaje warmińsko-mazurskie. Podobnie jest w przypadku województwa pomorskiego, w którym od najbliższej soboty, a więc od 13 marca, będą obowiązywały takie same ograniczenia jak w woj. warmińsko-mazurskim. Do tych dwóch województw, od poniedziałku 15 marca, dołączy mazowieckie i lubuskie (obostrzenia wchodzą w życie później niż w pomorskim, aby przedsiębiorcy mogli się do nich przygotować).

Grafika: gov.pl
Grafika: gov.pl
Podjęliśmy decyzję o obostrzeniach w woj. mazowieckim i lubuskim; zamknięte zostaną hotele, ograniczona będzie działalność galerii handlowych, nie będą działać instytucje kultury, baseny i wszelkie obiekty sportowe – poinformował minister zdrowia.

Grafika: gov.pl
Grafika: gov.pl
Dla gastronomii w tych województwach nic się nie zmienia
– tak jak w całej Polsce może sprzedawać posiłki jedynie na wynos i w dowozie. W najbliższym czasie może się okazać, że obostrzeń przybędzie. Póki co jednak pozostałe województwa funkcjonują bez zmian.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Lockdown i nowa normalność według McDonald’s

Jak sieć działała w trakcie lockdownu, a jak funkcjonuje obecnie opowiada Artur Bieńkowski, dyrektor ds. rozwoju i łańcucha dostaw Polska.

Rzymski patent na pandemię: kolacja z noclegiem w hotelu i śniadaniem

Coraz większą popularnością wśród dobrze sytuowanych rzymian cieszą się "rzymskie wakacje", na które zapraszają hotele w Wiecznym Mieście. Oferują w pakiecie kolację z noclegiem i śniadaniem. Ceny wahają się od 100 do ponad 400 euro od osoby.

Ponowne otwarcie Etno Cafe: klienci nie zawiedli!

- Za nami pracowity weekend przygotowań, aby wszystkie nowe normy były w kawiarni spełnione. Goście i pracownicy nie zawiedli, widzę dzisiaj te same twarze - mówi Anna Mrozik, kierownik rejonu Warszawa w sieci Etno Cafe. Sprawdź, jak mija pierwszy dzień ponownego otwarcia lokali gastronomicznych.

O gastronomii w czasach pandemii w Concordia Taste

Poznańska restauracja Concordia Taste inicjuje 2 czerwca spotkanie warsztatowe, podczas którego wspólnie z przedstawicieli branży chce wypracować standardy działania w obecnej sytuacji.

Ekspert: czy branża spożywcza jest odporna na COVID-19?

Na jakie produkty spożywcze wzrósł popyt? Jak sobie radzi gastronomia? Czy Polska ma szansę utrzymać pozycję lidera w branży drobiarskiej? Analizuje Piotr Dalak, Associate Partner JP Weber i członek grupy "Agri, Food & Beverages".

Lockdown przedłużony do końca stycznia, a po 1 lutego nie zapowiada się na poluzowanie obostrzeń

- Na pewno nie można liczyć, że w przypadku ustabilizowanej sytuacji, zakładając optymistycznie średnio ok. 10 tys. zachorowań tygodniowo, po 1 lutego dokonamy jakiegoś dużego poluzowania obostrzeń - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej