x

Mikrofibra najlepszym materiałem czyściw - nowe ściereczki Tork

Kategoria: Produkty    01.03.2021

Rozszerzając ofertę produktową, Tork - marka firmy Essity - wprowadza na rynek ściereczki z mikrofibry do czyszczenia powierzchni.

Zdjęcia: materiały prasowe.
Zdjęcia: materiały prasowe.
Skutecznie zbierają brud i drobnoustroje już za pierwszym przetarciem, dzięki czemu personel sprzątający może szybciej przejść do następnego zadania. Innowacyjny produkt pomaga zadbać o bezpieczeństwo i czystość bez zwiększenia nakładów finansowych.

Największą zaletą czyściw z mikrofibry jest ich zdolność do wychwytywania i zatrzymywania cząsteczek. Skuteczność zawdzięczają cieniutkim włóknom, które zbierają brud i drobnoustroje, zamiast przesuwać je z miejsca na miejsce. Dzięki poliamidowi doskonale chłoną. Zwilżona ściereczka radzi sobie z brudem nawet bez użycia środków chemicznych.

Tork oferuje produkt w czterech kolorach – czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym. Wskazują one rekomendowane przeznaczenie poszczególnych ściereczek do konkretnych miejsc, np. do mycia łazienek lub powierzchni, na których przygotowywane jest jedzenie. System ten z powodzeniem sprawdza się w niektórych krajach, m.in.: w Niemczech.

Definicja mikrowłókna określa jego maksymalną masę – powinna być mniejsza niż 1 den/dtex. To podstawowe kryterium, na które należy zwrócić uwagę dobierając produkt z mikrofibry. Nie mniej ważny jest też jego skład. Na rynku istnieją czyściwa w 100% z poliestru, jednak dużo skuteczniejsze są artykuły zawierające zarówno poliester, jak i poliamid (optymalne proporcje to ok.70-80% poliesteru i ok.20-30% poliamidu).

Istotne, by w trakcie produkcji były one odpowiednio rozdzielane – uzyskuje się w ten sposób niezwykle cienkie włókna, zapewniające wysoką skuteczność i dużą wytrzymałość (300 prań lub więcej). Im więcej mikrowłókien czyściwo zawiera, tym lepiej spełnia ono swoją rolę.
Odwiedzając stronę Tork można zapisać się na bezpłatne testy nowego produktu i poznać zalety mikrofibry.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej