x

Chicken Sando Shop - nowy koncept właściciela warszawskiej Mąki i Wody

Kategoria: Miejsca    17.02.2021

Chicken Sando Shop to kanapki ze smażonym kurczakiem dostępne na razie tylko w dowozie. Paweł Fabiś, twórca konceptu i właściciel znanej restauracji Mąka i Woda, nie wyklucza otwarcia stacjonarnego lokalu.

Zdjęcie: Piotr Tuora
Zdjęcie: Piotr Tuora
Chicken Sando Shop to kanapki ze smażonym kurczakiem dostępne na razie tylko w dowozie. Paweł Fabiś, twórca konceptu i właściciel znanej restauracji Mąka i Woda, nie wyklucza otwarcia stacjonarnego lokalu.

Menu Chicken Sando Shop jest proste, krótkie i bazuje głównie na drobiu pochodzącym z hodowli na wolnym wybiegu oraz na naturalnych dodatkach. Znajdziemy w nim cztery warianty kanapek: klasyczną z ogórkiem, kurczakiem i sosem aioli, serową „Cheesy sando” (smażone udko, ser fontal, ogórek słodko-kwaśny, sos aioli), pikantną z kalarepą i ostrym sosem oraz wersję „Kids” ze smażonym kurczakiem i ketchupem.
Poza tym w ofercie Chicken Sando Shop znajdziemy udka i piersi kurczaka oraz wybór dodatków: sałatkę z kapusty, sałatkę ziemniaczaną, mac’n’cheese, pikle i sosy.  
 
Zdjęcie: Piotr Tuora
Zdjęcie: Piotr Tuora

– W Ameryce jest bardzo dużo miejsc ze smażonym kurczakiem. Zawsze lubiłem takie jedzenie. Od paru lat w Mące i Wodzie tego typu dania regularnie nam towarzyszą. Chcieliśmy więc zrobić, choćby nawet małe miejsce z kanapkami z kurczakami na wynos – mówi Paweł Fabiś, właściciel Mąki i Wody.
Chicken Sando Shop nie ma własnego adresu, a kanapki powstają właśnie w jego warszawskiej restauracji.

Jak przyznaje Paweł Fabiś, pandemia przyspieszyła jego plany otwarcia kurczakowego biznesu. Jak na razie, Chicken Sando Shop działa w oparciu o zamówienia online na dowóz, ale niewykluczone, że pojawi się także jako miejsce z własnym adresem.  

– Zazwyczaj najpierw sprzedaje się posiłki na przykład z food trucka, a potem powstaje restauracja. My zrobiliśmy trochę na odwrót. Może kiedyś otworzymy miejsce stacjonarne, jeśli nasze kanapki ludziom posmakują – zapowiada właściciel Mąki i Wody.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej