x

Warszawski Festiwal Kawy - szósta edycja

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    04.02.2021

Od piątku 5 lutego do niedzieli 7 lutego w Hali Gwardii potrwa Warszawski Festiwal Kawy. Wydarzenie skupi uwagę profesjonalistów oraz miłośników kawy. W programie m. in. pierwszy etap Mistrzostw Polski Baristów Coffee in Good Spirits.

Zdjęcie: materiały prasowe.
Zdjęcie: materiały prasowe.
Impreza tym razem odbędzie się w formule marketu. W ten sposób organizatorzy starają się sprostać trudnej sytuacji sanitarnej i specyficznym obostrzeniom, z którymi przyszło im się zmierzyć w czasie przygotowań tej edycji festiwalu.
Jedna z atrakcji będzie Centrum Treningowe Lavazza, gdzie w roli przewodnika po świecie kawy wystąpi trener i barista Arkadiusz Domurad, który opowie o ofercie edukacyjnej marki oraz globalnej sieci centrów treningowych.

W trakcie kawowego święta odbędzie się także pierwszy etap Mistrzostw Polski Baristów Coffee in Good Spirits organizowanych razem z SCA Speciality Coffee Association. Zawody celebrują innowacyjną sztukę miksologii – łączenia kawy z alkoholem: od dobrze znanej w Polsce Irish Coffee (połączenie whiskey z kawą) do zupełnie unikalnych i nowych koktajli. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie koktajli, używając losowo dobranych składników. Punkty zdobyte w tym wyzwaniu będą miały znaczenie w trakcie dalszej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski Baristów.  Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej