x

2 edycja Greater Poland - piwo, cydr i design

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    02.02.2021

23-24 kwietnia podczas konkursu Greater Poland 2021 profesjonalni sędziowie, zarówno z Polski jak i zagranicy, wyłonią najlepsze produkty branży piwnej i cydrowniczej - od opakowania, aż po jego zawartość!

Greater Poland to jeden z największych konkursów w Polsce kierowanych do branży piwnej i cydrowniczej. W tym roku Greater Poland obejmuje aż pięć konkursów, w których zmierzyć się mogą profesjonaliści oraz hobbyści, zarówno ci produkujący piwo oraz cydr, jak i ci, którzy projektują dla nich opakowania i etykiety. Jest o co walczyć, ponieważ łączna wartość puli nagród wynosi ponad 50 000 zł!Zgłoszenia można nadsyłać do 9 kwietnia 2021 poprzez formularze konkursowe dostępne na stronie www.targipiwne.pl/gp.

Greater Poland Beer Cup oraz Greater Poland Cider Cup to konkursy kierowane do profesjonalnych browarów i cydrowni. Ich celem jest wyłonienie i promocja najlepszych piw oraz cydrów wyprodukowanych w Polsce i za granicą. Doświadczone grono sędziów poprowadzi Maciej Wentowski, piwowar z wieloletnim doświadczeniem. Jury będzie oceniać każdy detal piwa: smak, zapach, wygląd, zgodność ze stylem oraz wrażenie, jakie po sobie pozostawia.

Dla profesjonalistów i domowych piwowarów
Browary będą mogły zmierzyć się w aż 48 kategoriach. Ponadto jeśli spełnią odpowiednie warunki, mogą zostać także nominowane do kategorii specjalnej, w której nagrodę ufundowała słodownia Viking Malt. Cydrownie konkurować będą w 4 kategoriach.
Organizator konkursu, Grzegorz Stachurski z Targi Piwne Sp. z o.o., tym razem postanowił dać szansę na rywalizację także domowym piwowarom i cydrownikom. To na nich czekają konkursy Greater Poland Cider Cup Home oraz Greater Poland - Poznański Konkurs Piw Domowych. Ten ostatni będzie kontynuacją znanego od 11 lat Poznańskiego Konkursu Piw Domowych.
Produktów ze zwycięskich receptur będzie mógł spróbować każdy, ponieważ zostaną one wyprodukowane i wypuszczone na Polski rynek przy współpracy z Browarem Sady oraz Slow Flow Group.

Nowość: konkurs opakowań
Zupełną nowością w branży będzie Greater Poland Design Cup – konkurs, w którym wyłonione zostaną najlepsze projekty m. in. opakowań piwa i cydru. Podzielony jest na 2 segmenty – pierwszy dotyczy istniejących produktów, natomiast w drugim zgłaszać można projekty i pomysły jeszcze w fazie koncepcyjnej.
Udział w konkursie mogą wziąć zarówno browary i cydrownie, jak i agencje kreatywne, graficy, a także studenci i pasjonaci designu.
Gala finałowa, ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się podczas Poznańskich Targów Piwnych, zaplanowanych na 28-29 kwietnia 2021.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej