x

Starcie gości klubu Face 2 Face z policją. Sanepid zamyka lokal

Kategoria: Koronawirus - Głos branży    01.02.2021

Face 2 Face, rybnicki klub, który zdecydował się na wznowienie działalności pomimo pandemii, został w weekend zamknięty przez sanepid. Do lokalu wkroczyła także policja, która wyprosiła bawiących się w środku gości. Podczas interwencji doszło do starć gości klubu z funkcjonariuszami.

Zdjęcie: Facebook.com
Zdjęcie: Facebook.com
Niecałe trzy tygodnie od momentu ponownego otwarcie klubu Face 2 Face w Rybniku sanepid nakazał jego zamknięcie. W piątek 29 stycznia w lokalu miało rzekomo odbyć się spotkanie Partii Przedsiębiorców oraz kongres dziennikarzy. Interweniował sanepid w towarzystwie policji, ale właściciele klubu odmówili wpuszczenia inspektorów do środka. Do ponownej interwencji doszło dzień później. Tym razem jednak policjanci weszli do środka.

Policja przyszła nas prowokować
Podczas interwencji zatrzymano trzy osoby, które według policji, miały znieważać funkcjonariuszy i naruszyć ich nietykalność cielesną. Z kolei według relacji właścicieli, podczas niedzielnych zajść doszło do zniszczenia części wyposażenia klubu. Policja użyła broni gładkolufowej, a także miotaczy gazu wobec części osób zgromadzonych przed klubem. Zdaniem właścicieli klubu, mundurowi mieli użyć siły także wobec osób znajdujących się w klubie.

– Mamy filmy z całej sytuacji, jak wchodzą do lokalu, jak atakują klientów, wyzywają ich. Policja przyszła nas prowokować, żeby nas siłą wyszarpać z tego lokalu – mówiła na zorganizowanej w niedzielę konferencji prasowej Sandra Konieczny, współwłaścicielka Face 2 Face.

Zamknięcie, i co dalej?
Do sprawy odniosła się także policja. – Decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego lokal został zamknięty, a decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z powyższym policjanci asystowali pracownikom sanepidu w doręczeniu dokumentu właścicielowi. Następnie mundurowi poinformowali uczestników imprezy o zamknięciu lokalu i konieczności wyjścia z klubu – czytamy w komunikacie śląskiej policji.

Dla właścicieli Face 2 Face zamknięcie klubu nie oznacza wcale końca walki.  
– My się nie poddamy, bo nie mamy już nic więcej do stracenia. Jeżeli możemy pracować, to będziemy pracować. Na chwilę obecną musimy zrobić remont. Zapraszamy wszystkich chętnych na sprzątanie  – mówili współwłaściciele klubu podczas konferencji prasowej.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Współwłaściciel kawiarni Nancy Lee: Zamiast liczyć na pomoc, wolimy działać

- Odwiedźcie nas na kawę, na cokolwiek. Nie oczekujemy kokosów, chcemy zarobić na prąd, produkty i wynagrodzenia - apelują właściciele warszawskiej kawiarni Nancy Lee. Lokal, podobnie jak wiele inych, ma kłopoty finansowe. Wsparcia od państwa nie dostał, więc liczy na solidarność swoich gości.

Wrocławski restaurator Maciej Nowaczyk: Za chwilę działać będą tylko fast foody

Czy gastronomia przetrwa kolejny lockdown? W trakcie ogłoszonej narodowej kwarantanny przedłużającej zamknięcie restauracji do 17 stycznia, będą one mogły nadal funkcjonować tylko dzięki dowozom. - Rynek gastronomiczny dramatycznie się zmieni - uważa wrocławski restaurator Maciej Nowaczyk.

Zamienił pub w "muzeum" kapsli, a teraz otworzy basen? Dramatyczny koniec warszawskiego pubu Piw Paw

Najpierw wydawali piwo na wynos, potem organizowali warsztaty. Teraz prowadzą muzeum, a od niedzieli właściciel zapowiada utworzenie... basenu. Warszawski Piw Paw próbując przetrwać lockdown, ściągnął na siebie uwagę policji i sanepidu.

Właścicielka Concordia Taste: Nie ma powrotu do normalności sprzed pandemii

Myślę, że najgorsze jest już za nami. Ale na pewno nie będzie już tak jak przed pandemią. Chyba nikt nie wierzy, że wiosną powrócimy do tego, co było w zeszłym roku. Wszystkich nas czeka trudny rok - mówi Ewa Voelkel Krokowicz, właścicielka poznańskiej restauracji Concordia Taste.

Gastro się nie poddaje! Relacja z A Nóż Widelec w Poznaniu

Jak sobie radzi w czasie pandemii poznańska restauracja A Nóż Widelec? - Jesiotry i turboty schowałem do szufladki z marzeniami - mówi Michał Kuter, właściciel lokalu.

Restaurator z Krakowa: Przetrwają najsilniejsi, najsprytniejsi i ci, którym ktoś pomógł

Lockdown gastronomii potrwa przynajmniej do końca stycznia. To jedyna pewna wiadomość ze strony rządu, wszystko inne jest dziś dla restauratorów wielką niewiadomą. - Nie wiemy, na co czekamy - mówi Emil Hołubiczko z Molám Thai Canteen & Bar w Krakowie.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej