

Gastronomia w zabytkowych Ogrodach Ulricha na warszawskiej Woli


Wiosną 2022 roku planowane jest otwarcie Ogrodów Ulricha - unikatowej, zakorzeniona w historii przestrzeni rekreacyjnej. W otoczonej zielenią strefie relaksu aż 2 200 m kw zaprojektowano dla lokali gastronomicznych.
Ogrody odzyskają dawny blask – zostaną zrewitalizowane i przebudowane z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań według idei circular economy i zero-waste, zachowując jednocześnie ducha ich niezwykłej historii.
Rewitalizacja z rozmachem
Koncepcja rewitalizacji zakłada odnowę m.in. szklarni Ulricha, w których zachowane zostaną jego historyczne elementy: ceglane kominy, ściany szczytowe odzwierciedlające układ budynków szklarniowych oraz część piwniczna z historyczną kolebką – przykryciem łącznika pomiędzy dwiema szklarniami. Szklarnie zyskają nowe przykrycie dachowe, odtwarzające historyczny układ konstrukcyjny dachów.
W Parku Ulricha zostanie wymienione oświetlenie na energooszczędne, a sieć kanalizacji będzie zmodernizowana. Park wzbogaci dodatkowe wyposażenie w postaci ławek i altany ogrodowej. Karczma Soplicowo otworzy się na nowo nie tylko pod nową nazwą, ale też w kształcie sprzed lat, z czasów kiedy rodzina Ulrichów i pracownicy Ogrodów spędzali tu swój czas.
Całość dopełni Ogród Codzienny oraz przeorganizowany, obecny plac, który zyska dodatkową zieleń w postaci drzew. Będzie to ogólnodostępne miejsce, w którym będą odbywać się różnego rodzaju eventy, kino, spektakle czy koncerty.
Gastronomia
Willa Ulricha po odnowie i wyposażeniu w ogródek zewnętrzny stanie się wyjątkowym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy.
– Zaprojektowaliśmy przestrzenie dla lokali gastronomicznych o powierzchniach od 15 do 155 m kw wraz z ogródkami zewnętrznymi. Willa Ulricha oferuje 466 m kw łącznej przestrzeni użytkowej, natomiast Zielona Chata 484 m kw – mówi Artur Drączkowski, kierownik projektu, przedstawiciel inwestora Ingka Centres. – To wyjątkowe przestrzenie, stworzone z poszanowaniem środowiska i z dbałością o zrównoważony styl życia i dobre samopoczucie. Chcemy, aby każdy odwiedzający czuł się tutaj dobrze, mógł odpocząć i się zrelaksować. Stawiamy na mnóstwo zieleni i naturalne dodatki. Wszystkich zainteresowanych najemców zapraszamy do kontaktu – dodaje Drączkowski.
Zobacz także

Ratajska Kuchnia i Wino w Poznaniu

Trzeba mieć sporo samozaparcia, by otworzyć nowy lokal w trakcie lockdownu. Nie zabrakło go Tomaszowi Ochmanowiczowi i Kajetanowi Buszewiczowi, którzy 8 maja uruchomili Restaurację Ratajska Kuchnia i Wino.

Yestersen Café - kawiarnia z miłości do kawy i designu

Uwielbiam design. Moim pierwszym odkryciem była wygrzebana z piwnicy dziadka maszyna do pisania Valentine zaprojektowana przez Ettorego Sottsassa.

Steam Bar Warszawa z wędzonymi koktajlami

W październiku 2016 r. w centrum Warszawy otworzył się Steam Bar. Właścicielem jest Roman Medynskyi.

MAX Premium Burgers już w Poznaniu!

14 sierpnia o godzinie 10 swoje drzwi dla gości otworzyła pierwsza restauracja szwedzkiej sieci MAX Premium Burgers w Poznaniu.

AMUNI

Amuni to włoska restauracja utrzymana w duchu slow food, która otworzyła swoje podwoje w marcu. Mieści się tuż obok Brasserie Warszawskiej. Szefem kuchni i współwłaścicielem Amuni jest Andrea Scarantino, znany z prowadzenia − również włoskiej − Mammy Marietty na warszawskim Mokotowie.

Arigator Ramen Shop

Arigator Ramen Shop to nowy lokal otwarty pod koniec lutego 2018 przy ul. Pięknej 52 w Warszawie.
Inne kategorie
Akademia Horeca


Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

