x

Pijalnie Czekolady E. Wedel: liczymy na wysoką sprzedaż w drugiej połowie roku

Kategoria: Koronawirus - Głos branży    14.01.2021

Jak z lockdownem radzi sobie popularna sieć cukiernicza Pijalnie Czekolady E.Wedel? Opowiada Daniel Kucharski, prezes spółki.

Daniel Kucharski, prezes spółki Pijalnie Czekolady E.Wedel. Zdjęcie: materiały prasowe.
Daniel Kucharski, prezes spółki Pijalnie Czekolady E.Wedel. Zdjęcie: materiały prasowe.
Marka Pijalnie Czekolady E.Wedel ma 29 lokali, z których 9 działa w centrach handlowych. Pijalnie zlokalizowane są między innymi w Warszawie, Białymstoku, Ciechocinku, Trójmieście, Katowicach, Kazimierzu Dolnym, Kołobrzegu, Nałęczowie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nałęczowie, czy w Zakopanem.

Jak działają teraz Pijalnie Czekolady E.Wedel?
– Pijalnie prowadzą działalność na wynos lub z dowozem. Ofertę z karty menu Pijalni można zamówić online za pośrednictwem platform: Glovo, Uber Eats czy Pyszne.pl. Ponadto, w 2020 r. ruszył oficjalny sklep internetowy Pijalni Czekolady E.Wedel, w którym można zakupić produkty z Czekoladowego Sklepu oraz standardowy asortyment marki E.Wedel. Zamówienia można składać na sklep.wedelpijalnie.pl. Oficjalny sklep E.Wedel dostępny jest również na platformie Allegro.

Czy którykolwiek z lokali nie przetrwał pandemii i został definitywnie zamknięty?
– Z dumą możemy pochwalić się, że nie zamknęliśmy na stałe żadnego lokalu Pijalni Czekolad E.Wedel w wyniku skutków pandemii koronawirusa Covid-19.

Jakie prognozy macie na rok 2021, zwłaszcza w kontekście działalności gastronomicznej?
– Mamy nadzieję, że obecny rok będzie o wiele lepszy niż 2020. Choć jesteśmy świadomi, że wyzwaniem będzie osiągnąć zbliżone wyniki do roku 2019. W 2021 liczymy na wysoką sprzedaż w drugiej połowie roku. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do prowadzenia sprzedaży w nowych kanałach od strony technicznej i operacyjnej. Dostosowaliśmy się do obecnych potrzeb konsumentów i wyzwań jakie przyniósł rok 2020. Zakładamy, że z biegiem czasu gastronomia będzie mogła swobodnie działać, a nasze punkty Pijalni ponownie będą gościły fanów słodkości.

Autor tekstu: Ilona Mrozowska

Zobacz także

Albertina Restaurant & Wine: Zbyt długo pracowaliśmy na sukces, żeby teraz odpuścić

Jaka będzie przyszłość gastronomii? - Wszystko zależy od tego, jakie obostrzenia pozostaną z nami na dłużej. Duża część ruchu przeniesie się na zamówienia w formie wynosów i dowozów. Na pewno sporo restauracji upadnie - mówi Grzegorz Fic, szef kuchni i w Albertina Restaurant & Wine w Krakowie.

Patent na lockdown: Załoga Śląskiej Prohibicji szkoli zespół Morskiego Zająca

Wielu restauratorów wykorzystuje lockdown do rozwijania kompetencji pracowników. Połączenie sił dwóch popularnych restauracji - Śląskiej Prohibicji z Katowic i Morskiego Zająca z Kuźnicy - pozwoliło na efektowną wymianę doświadczeń.

Jak restauratorzy odnajdują się w "nowej normalności"?

Niska rentowność otwieranych restauracji, obroty niższe niż koszty stałe i duża popularność jedzenia z dostawą - to nowa rzeczywistość wielu restauratorów. Podkreślają, że ich obroty są dalekie od tych sprzed pandemii.

Sieciowe kawiarnie nie otwierają się, walczą i czekają na decyzje rządu

Jak z kryzysem sobie radzą kawiarnie i lodziarnio-kawiarnie? Green Caffè Nero chciałoby zamknąć trzy, może nawet cztery lokale, ale nie może ze względu na długoterminowe umowy najmu. Sieć Starbucks kurczy się na razie o trzy placówki. Grycan zamknął jedną.

Relacje z gastro-frontu: Prochownia Żoliborz i Paloma nad Wisłą

- Z końcem kwietnia podjęliśmy decyzję, że zawieszamy działalność Palomy do czasu zdjęcia obostrzeń dotyczących gastronomii. Prochownia nadal przygotowuje wynosy. Liczymy na ogródki sezonowe - mówi Marianna Zjawińska, właścicielka obu lokali.

Agnieszka Łabuszewska: Normalność jest nie do wyobrażenia

W 2021 r. stołeczna Kulturalna obchodzić będzie 18. urodziny. Będzie - jeśli przetrwa trwający od listopada drugi lockdown gastronomii. Miejsce zabiera stanowczy głos w aktualnych debatach społeczno-politycznych. O ryzyku biznesowym z tym związanym opowiada właścicielka Agnieszka Łabuszewska.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej