x

"Modern Comfort Food: A Barefoot Contessa Cookbook" Iny Garten

Kategoria: Lifestyle - książki    11.01.2021

Jeśli chcecie zrozumieć, co to jest comfort food, zajrzyjcie do tej książki. A potem od razu coś ugotujecie!

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Ina Garten opanowała kategorię comfort food do perfekcji. Amerykańska autorka kilkunastu publikacji i wielu programów kulinarnych, od ponad 20 lat znana jako Bosonoga Contessa, proponuje proste, klasyczne, ale odświeżone, podane w nowoczesny sposób dania. Co ważne, są bardzo łatwe do zrobienia i szybkie – ich przygotowanie zajmuje naprawdę niewiele czasu. Wśród 85 przepisów znajdziemy m.in.: zapiekane rigatoni z jagnięcym ragout, pieczonego kurczaka z maślanką i ziemniakami, tosty z tuńczykiem i serem, gulasz wołowy, kremowy bisque z pomidorami czy macaroni & cheese z truflami. Ina Garten wnosi standardowe dania na zdecydowanie ponadstandardowy poziom. I robi to w niezwykle umiejętny, atrakcyjny sposób. Warto dostarczyć sobie takiej przyjemności, zwłaszcza w zimowe wieczory, choć w książce nie brakuje też lżejszych, warzywnych dań na lato.

„MODERN COMFORT FOOD: A BAREFOOT CONTESSA COOKBOOK”, INA GARTEN, WYD. CLARKSON POTTER, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 12/2020-1/2021 nr 201.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

Sztuka gotowania

5 czerwca 2019 nakładem wydawnictwa Buchmann ukaże się na rynku nowa książka autorki słynnego Leksykonu smaków. Tym razem Niki Segnit odkryje przed nami zasady leżące u podstaw wszystkich przepisów.

W ŚWIECIE (Z) CZEKOLADY

To bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych produktów na świecie. Prawie doskonały - ma mnóstwo najróżniejszych odmian, daje nieograniczone możliwości kulinarnych zastosowań. Wymaga delikatnego, uważnego i precyzyjnego traktowania. Dla wielu szefów kuchni i cukierni jest przedmiotem fascynacji.

SIŁA ŻYWIOŁÓW

Wśród opisywanych tutaj książek wcale nieczęsto pojawiają się pozycje kultowe czy wręcz klasyki - dominują nowości. Do grupy klasyków zdecydowanie można zaliczyć "Magię gotowania" sprzed kilku lat, której polskie (niestety, niedoskonałe) tłumaczenie ukazało się właśnie na polskim rynku.

"Mother grains: recipes for the grain revolution" Roxany Jullapat

Czy właściwie obchodzicie się z ziarnami i powstającymi z nich produktami, na których opiera się nasza dieta - mąką, płatkami, kaszami, ryżem?

"Gotuj zdrowo dla całej rodziny" Jamiego Oliviera

Kulinarna instytucja, czyli brytyjski kucharz Jamie Oliver, w swojej najnowszej książce "Gotuj zdrowo dla całej rodziny" wziął na warsztat przepisy na sprawdzone rodzinne dania, które zmodyfikował tak, by pasowały do jego filozofii superzdrowego żywienia.

Smakuj Trójmiasto Christmas Edition

Smakuj Trójmiasto Christmas Edition będzie edycją wyjątkową nie tylko ze względu na świąteczny nastrój, ale również przez rozszerzoną formę festiwalu, który potrwa aż dwa dni w nowej, większej, przestrzeni.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej