x

"Modern Comfort Food: A Barefoot Contessa Cookbook" Iny Garten

Kategoria: Lifestyle - książki    11.01.2021

Jeśli chcecie zrozumieć, co to jest comfort food, zajrzyjcie do tej książki. A potem od razu coś ugotujecie!

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Ina Garten opanowała kategorię comfort food do perfekcji. Amerykańska autorka kilkunastu publikacji i wielu programów kulinarnych, od ponad 20 lat znana jako Bosonoga Contessa, proponuje proste, klasyczne, ale odświeżone, podane w nowoczesny sposób dania. Co ważne, są bardzo łatwe do zrobienia i szybkie – ich przygotowanie zajmuje naprawdę niewiele czasu. Wśród 85 przepisów znajdziemy m.in.: zapiekane rigatoni z jagnięcym ragout, pieczonego kurczaka z maślanką i ziemniakami, tosty z tuńczykiem i serem, gulasz wołowy, kremowy bisque z pomidorami czy macaroni & cheese z truflami. Ina Garten wnosi standardowe dania na zdecydowanie ponadstandardowy poziom. I robi to w niezwykle umiejętny, atrakcyjny sposób. Warto dostarczyć sobie takiej przyjemności, zwłaszcza w zimowe wieczory, choć w książce nie brakuje też lżejszych, warzywnych dań na lato.

„MODERN COMFORT FOOD: A BAREFOOT CONTESSA COOKBOOK”, INA GARTEN, WYD. CLARKSON POTTER, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 12/2020-1/2021 nr 201.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

NATURALNY FERMENT

Czy rzeczywiście jemy statystycznie mniej produktów kiszonych i fermentowanych niż kiedyś? Czy obawiamy się ich? Sandor Katz, amerykański aktywista kulinarny i niestrudzony propagator fermentacji, skutecznie oswaja ludzi z jedną z najstarszych metod obróbki i konserwacji żywności.

Japońska precyzja

"Japanese patisserie", James Campbell, wyd. Ryland Peters & Small 2017

Książka "Jak nakarmić dyktatora" Witolda Szabłowskiego trafiła do Hollywood

Opcję wyprodukowania serialu na bazie książki "Jak nakarmić dyktatora" kupiła firma Free Association, której właścicielem jest aktor Channing Tatum. Współproducentami serialu będą autor książki Witold Szabłowski oraz aktor i producent Maciej Musiał.

"Portugalia do zjedzenia" Bartka Kieżuna

Różnorodność natury, produktów i restauracji sprawiają, że od paru lat do Porto i Lizbony ciągnie z Polski coraz więcej turystów. Miłości do Portugalii uległ także Bartek Kieżun, dziennikarz i autor książek kulinarnych.

Roślinnie na słodko

Wegańskich restauracji i kawiarni powstaje coraz więcej, a roślinna oferta dostępna jest w niemal każdym lokalu, więc wydawałoby się, że dieta bez produktów pochodzenia zwierzęcego nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym.

"Falastin" Samiego Tamimiego i Tary Wigley

Interesuje was kuchnia Palestyny? Świetnym przewodnikiem po niej jest książka "Falastin", którą napisali Sami Tamimi i Tara Wigley, od lat współpracujący ze słynnym szefem kuchni Yotamem Ottolenghim.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej