x

"Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach"

Kategoria: Lifestyle - książki    11.01.2021

Adam Ringer to twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych sieci kawiarni w Polsce - Green Caffè Nero. Z jej pomysłów i oferty inspirację czerpie dzisiaj wiele lokali.

W jaki sposób Ringer stworzył i rozwinął swoje imperium i jak znalazł się w miejscu, w którym jest dzisiaj? „Na podwójnym espresso” to jednak nie poradnik biznesowy, lecz inspirująca i barwna historia życia człowieka pełnego pasji, ciekawego świata, który zmuszony do ucieczki z Polski w 1968 r. emigrował do Szwecji. Po 25 latach wrócił, aby założyć firmę w wolnej Polsce. Dopiero po kilku innych branżach przyszedł czas na kawiarnie. Od jednego lokalu założonego w 2003 r. doszedł do ponad 70 kawiarni. Czytając dobrze napisane „Na podwójnym espresso”, możecie odkryć co najmniej część tajemnicy jego sukcesu. W książce znajdziecie też niezłą lekcję najnowszej historii Polski oraz prognozę pokoronawirusowej rzeczywistości w branży gastronomicznej.

„NA PODWÓJNYM ESPRESSO. ŻYCIE W TRZECH AKTACH”, ADAM RINGER W ROZMOWIE Z MACIEJEM DRZEWICKIM I GRZEGORZEM KUBICKIM, WYD. AGORA, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 12/2020-1/2021 nr 201.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej