x

"Stambuł do zjedzenia" Bartka Kieżuna

Kategoria: Lifestyle - książki    14.12.2020

Po Italii i Portugalii przyszedł czas na następną wyprawę z Bartkiem Kieżunem, tym razem do Stambułu.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Autor po raz kolejny wykazał się talentem do opowiadania o miejscach poprzez jedzenie. Nie wychodząc z domu, bezpiecznie, możecie więc przenieść się do gwarnego, pełnego kontrastów, barwnego Stambułu i poczuć jego atmosferę, smak, a przy okazji sporo się o tym mieście dowiedzieć. Książka bazuje nie tylko na wrażeniach z podróży, ale również na obszernej wiedzy z różnych źródeł, które zgłębiał autor. Wszystko podane jest w przystępnej, atrakcyjnej formie. Oprócz opowieści mamy tutaj też świetne zdjęcia i oczywiście przepisy: jajka w pomidorach czy w jogurcie, borek z serem, pilaw, pieczone bakłażany. To autentyczne, często bardzo proste smaki, których spróbujecie na ulicach, targach, w restauracjach oraz w domach Stambułu. Istny kulinarny tygiel. Poczujcie smak i aromat egzotycznych przypraw, orientu! Jednym zdaniem – smak Turcji w pigułce.

BARTEK KIEŻUN, „STAMBUŁ DO ZJEDZENIA”, WYD. BUCHMANN, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 11/2020 nr 200.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej