x

"The Mexican home kitchen" Mely Martinez

Kategoria: Lifestyle - książki    19.11.2020

Mówi się, że kuchnia meksykańska jest jedną z najtrudniejszych na świecie. Pełna intensywnych smaków i aromatów, zmysłowa, opiera się na dobrych składnikach i przyprawach, które należy umiejętnie łączyć.

\"The mexican home kitchen" Mely Martinez. Foto: materiały prasowe.
\"The mexican home kitchen" Mely Martinez. Foto: materiały prasowe.
Podstawy tej kuchni w klarowny sposób przedstawia w książce „The Mexican Home Kitchen” Mely Martinez, była nauczycielka, która jeździła po różnych regionach kraju i prowadziła blog Mexico in My Kitchen z rodzinnymi, domowymi przepisami. W publikacji znajdziemy receptury na tradycyjne potrawy: gulasze, zupy, dodatki, w tym tak klasyczne dania, jak: mole, enchiladas czy picadillo. Nie zabrakło tu również sals, napojów, drinków i deserów. Receptury są łatwe i przejrzyste, a zdjęcia atrakcyjne, sugestywne. Obszerne informacje o składnikach, możliwych wariantach dań i urozmaiceniach pomagają wykonać te potrawy niemal w każdym miejscu na świecie.

„THE MEXICAN HOME KITCHEN”, MELY MARTINEZ, WYD. ROCK POINT, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 10/2020 nr 199.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej