x

"Pie for everyone: recipes and stories from Petee's Pie, New York's best pie shop" Petra Peredez

Kategoria: Lifestyle - książki    19.11.2020

Petra (Petee) Paredez jest właścicielką kilku nowojorskich Petee’s Café. Historia sukcesu firmy, którą założyła wraz z mężem w 2014 r., może być inspirująca dla wielu ludzi.

\"Pie for everyone: recipes and stories from Petee's Pie, New York's best pie shop" Petra Peredez. Foto: materiały prasowe,
\"Pie for everyone: recipes and stories from Petee's Pie, New York's best pie shop" Petra Peredez. Foto: materiały prasowe,
Zaczynała od jednego małego punktu z bardzo skromnym budżetem, który w ciągu kilku lat stał się kultową marką i jednym z najsłynniejszych miejsc w Nowym Jorku. Petra opanowała techniki pieczenia do perfekcji, a uczyła się od rodziców, którzy w Wirginii prowadzili cukiernię. W książce zdradza tajniki swych wypieków. Jak zwykle wszystko opiera się na składnikach, szczegółach i technikach. Autorka nie szczędzi precyzyjnych instrukcji dotyczących wyboru produktów i sprzętu w przepisach na chrupiące ciasta, kruszonki i nadzienia. Według niej kontrast faktur i tekstur (chrupiące, kremowe, gładkie czy w kawałkach) to coś, co zawsze pomaga osiągnąć spektakularny efekt.

„PIE FOR EVERYONE: RECIPES AND STORIES FROM PETEE’S PIE, NEW YORK’S BEST PIE SHOP”, PETRA PEREDEZ, WYD. ABRAMS, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 10/2020 nr 199.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej