x

"Tutto bene" Flavii Borawskiej i Magłorzaty Minty

Kategoria: Lifestyle - książki    19.11.2020

Dziennikarkę Małgosię Mintę i szefową kuchni Flavię Borawską łączy sposób myślenia o jedzeniu - obie lubią prostotę, dobre produkty i lekkość.

\"Tutto bene" Flavii Borawskiej i Magłorzaty Minty. Foto: materiały prasowe.
\"Tutto bene" Flavii Borawskiej i Magłorzaty Minty. Foto: materiały prasowe.
Postanowiły więc zaprezentować te wartości we wspólnej książce. Małgosia zrobiła zdjęcia, Flavia zajęła się przepisami, razem napisały teksty. Flavia częstuje nas kulinarnymi wspomnieniami z rodzinnego, polsko-włoskiego domu i odkrywa sekrety włoskiego gotowania w rozmowie ze swą mamą Tessą Capponi-Borawską, znawczynią historii kuchni Półwyspu Apenińskiego. Łączy to, czego nauczyła się od rodziny, z doświadczeniem zdobytym w restauracjach Florencji, Londynu czy Kopenhagi (na czele z Nomą). W „Tutto Bene” razem z Małgosią podsumowuje wszystko, co ją kulinarnie ukształtowało. Wśród przepisów znajdziemy m.in. szparagi z sosem z anchois czy żurek grzybowy, który Flavia wymyśliła na życzenie pewnego reżysera filmowego.

„TUTTO BENE”, FLAVIA BORAWSKA, MAŁGOSIA MINTA, WYD. PASCAL, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 10/2020 nr 199.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej