x

"Lumi: Island Cooking" Blaine'a Wetzela

Kategoria: Lifestyle - książki    24.10.2020

Blaine Wetzel, szef kuchni finediningowej restauracji The Willows Inn na wyspie Lummi w Stanach Zjednoczonych proponuje konsekwentne podejście do lokalności.

„Lumi: Island Cooking” Blaine'a Wetzela. Foto: materiały prasowe.
„Lumi: Island Cooking” Blaine'a Wetzela. Foto: materiały prasowe.
Lokal jest ukryty, znajduje się na wyspie oddalonej o 2,5 godziny drogi od Seattle. Trzeba więc specjalnie się tam wybrać i wiedzieć, jak trafić. To, co ląduje na talerzu, jest przygotowane z produktów pozyskanych z możliwie najbliższego otoczenia, kilkanaście kilometrów od restauracji i zostało zerwane czy wyłowione dosłownie kilka godzin przed podaniem – to idealna realizacja filozofii „z pola na stół” (lub z lasu, jeziora czy łąki). Lokalne składniki wykorzystane są w możliwie prosty sposób. W menu oraz w przepisach z książki znajdziecie np.: gulasz z kurek, jeżowca marynowanego w pestkach pomidorów, dziki groszek z lubczykiem. Nasza uwaga zostaje zwrócona na główny produkt: niezależnie od tego, czy jest to dziczyzna, łosoś, małże, orzechy, melon czy śliwki. Piękne zdjęcia podkreślają styl dań i ich związek z naturą. Doświadczcie tej równowagi i harmonii! 

 

„LUMMI: ISLAND COOKING”, BLAINE WETZEL, WYD. PRESTEL, 2020 R.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej