x

"Kreacje Iwaniuk Rosiński Wiśniewski - książka cukiernicza"

Kategoria: Lifestyle - książki    24.10.2020

"Kreacje" to książka autorstwa trzech cukierników doskonale znanych w branży.

„Kreacje Iwaniuk Rosiński Wiśniewski – książka cukiernicza”. Foto: materiały prasowe.
„Kreacje Iwaniuk Rosiński Wiśniewski – książka cukiernicza”. Foto: materiały prasowe.
Maciej Rosiński to rzadki przykład szefa kuchni (długo związany z łódzką Affogato), który jednocześnie specjalizuje się w wypiekach i deserach. Razem z utytułowanymi cukiernikami Michałem Iwaniukiem (cukiernia Czekolada w hotelu Airport Okęcie w Warszawie) i Maciejem Wiśniewskim (Catering Bracia Wiśniewscy) postanowili wydać książkę, której ich zdaniem brakowało na polskim rynku. To przewodnik zarówno po technikach i przepisach, ale także po produktach – pozycja dla zawodowych cukierników o różnych stopniach zaawansowania. Jest tu solidna dawka wiedzy teoretycznej i chemicznej niezbędnej, aby osiągać powtarzalny efekt cukierniczy. Mamy tu przepisy na klasyczne wypieki (tarty, praliny, torty oraz monodesery), z których słynie teraz wiele nowych cukierni. Są tu też podstawowe receptury na różnego rodzaju ciasta, kremy (np. anglaise), bezy, biszkopty i wiele innych. Rzadko zdarza się taki ogrom wiedzy zebrany w jednym miejscu i podany w tak atrakcyjnej formie. 

„KREACJE IWANIUK ROSIŃSKI WIŚNIEWSKI – KSIĄŻKA CUKIERNICZA”, WYD. SEMPRE, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 9/2020 nr 198.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

"Signature dishes that matter"

Ile to już książek określano mianem kulinarnych Biblii? "Signature Dishes That Matter" nie będzie pierwszą publikacją z takim przydomkiem, ale jak najbardziej na niego zasługuje.

WŁASNA PRODUKCJA

Mam znajomych, którzy szukali tej książki przez kilka lat, a oryginalna wersja od jakiegoś czasu właściwie jest nieosiągalna (pierwsze wydanie ukazało się w 2007 r.). Odświeżona polska wersja to solidny przekład książki Davida Lebovitza, jednej z najsłynniejszych osobowości kulinarnych.

"Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach"

Adam Ringer to twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych sieci kawiarni w Polsce - Green Caffè Nero. Z jej pomysłów i oferty inspirację czerpie dzisiaj wiele lokali.

"Naturalnie" - powrót do źródeł

Kto z was nie chciałby poznać tajników słynnego szefa kuchni z gwiazdką Michelina? Ducasse od dawna "wychodzi do ludzi", edukuje. To nie pierwsza książka, którą napisał, ale pierwsza, która ukazała się w Polsce.

"Tout Robuchon" Joela Robuchona

Zmarły dwa lata temu szef kuchni Joel Robuchon miał restauracje na całym świecie i szczycił się największą liczbą gwiazdek Michelin, które przyznano jego lokalom (w 2016 r. - aż 32!).

"Przewodnik kulinarny" Auguste'a Escoffiera

Przewodniki kulinarne zawsze wzbudzają sporo emocji - a szczególnie ostatnio w polskiej branży. Ten jest inny, nie czerwony, nie żółty, ale w jasno-zielonej okładce. W porównaniu z pozostałymi jest masywny, z grubą okładką, w formacie A4 i liczy aż 607 stron.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej