x

"Kreacje Iwaniuk Rosiński Wiśniewski - książka cukiernicza"

Kategoria: Lifestyle - książki    24.10.2020

"Kreacje" to książka autorstwa trzech cukierników doskonale znanych w branży.

„Kreacje Iwaniuk Rosiński Wiśniewski – książka cukiernicza”. Foto: materiały prasowe.
„Kreacje Iwaniuk Rosiński Wiśniewski – książka cukiernicza”. Foto: materiały prasowe.
Maciej Rosiński to rzadki przykład szefa kuchni (długo związany z łódzką Affogato), który jednocześnie specjalizuje się w wypiekach i deserach. Razem z utytułowanymi cukiernikami Michałem Iwaniukiem (cukiernia Czekolada w hotelu Airport Okęcie w Warszawie) i Maciejem Wiśniewskim (Catering Bracia Wiśniewscy) postanowili wydać książkę, której ich zdaniem brakowało na polskim rynku. To przewodnik zarówno po technikach i przepisach, ale także po produktach – pozycja dla zawodowych cukierników o różnych stopniach zaawansowania. Jest tu solidna dawka wiedzy teoretycznej i chemicznej niezbędnej, aby osiągać powtarzalny efekt cukierniczy. Mamy tu przepisy na klasyczne wypieki (tarty, praliny, torty oraz monodesery), z których słynie teraz wiele nowych cukierni. Są tu też podstawowe receptury na różnego rodzaju ciasta, kremy (np. anglaise), bezy, biszkopty i wiele innych. Rzadko zdarza się taki ogrom wiedzy zebrany w jednym miejscu i podany w tak atrakcyjnej formie. 

„KREACJE IWANIUK ROSIŃSKI WIŚNIEWSKI – KSIĄŻKA CUKIERNICZA”, WYD. SEMPRE, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 9/2020 nr 198.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

"TRADYCJE KULINARNE NORWEGII" autorstwa MAGDALENY TOMASZEWSKIEJ-BOLAŁEK

Magdalena Tomaszewska-Bolałek to badaczka kultury i kierowniczka Food Studies na SWPS, a także autorka bloga Kuchniokracja.

"WINO. PRZELANE NA PAPIER" autorstwa KUBY JANICKIEGO, MAGDALENY KUBIACZYK, JOANNY PLICHTY i TOMASZA KOSIŃSKIEGO

Nie trzeba być specjalistą od wina, żeby rozpoznać dobre etykiety, pić wino i czerpać z tego przyjemność - z takiego założenia wychodzą autorzy książki "Wino. Przelane na papier".

"LUKULLUS. NOWE CIASTKARSTWO" ALBERTA JUDYCKIEGO i JACKA MALARSKIEGO

Właściciele warszawskiej cukierni Lukullus, Albert Judycki i Jacek Malarski, stworzyli rozpoznawalną markę.

"Uczta na Wawelu, książka nie tylko kulinarna" Bartka Kieżuna

Czy kiedykolwiek na lekcjach historii "wchodziliście" do królewskiej kuchni? Zaglądaliście do staropolskich przepisów kulinarnych, by przekonać się, co jadali monarchowie na Wawelu? Dzięki publikacji Bartka Kieżuna "Uczta na Wawelu, książka nie tylko kulinarna" można teraz nadrobić zaległości.

Bartosz Paluszkiewicz: W międzywojennej Warszawie sukcesem była każda restauracja działająca dłużej niż rok

Złe traktowanie pracowników, upadłości, skandale. A z drugiej strony - europejska jakość. Taką gastronomię opisuje Bartosz Paluszkiewicz w książce "Warszawskie przedwojenne restauracje, bary, kawiarnie". Czy problemy i sukcesy lokali międzywojnia są podobne do bolączek współczesnej branży HoReCa?

Sophie Gordon "The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet"

Zero waste czy sustainability to hasła odmieniane dzisiaj przez wszystkie przypadki. Wykorzystanie całych warzyw, powrót do dawnych metod obróbki i przetwarzania żywności, sprawdzanie pochodzenia produktów i dbanie o ich jakość to tylko kilka umiejętności, których możemy nauczyć się z książki.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej