x

"A nóż widelec - książka kulinarna" Michała i Agaty Kuterów

Kategoria: Lifestyle - książki    24.10.2020

A Nóż Widelec w Poznaniu - lokal Michała i Agaty Kuterów (szefa kuchni i menedżerki) - od 10 lat słynie z kuchni polskiej w doskonałym, współczesnym wydaniu.

„A nóż widelec – książka kulinarna” Michała i Agaty Kuter. Foto: materiały prasowe.
„A nóż widelec – książka kulinarna” Michała i Agaty Kuter. Foto: materiały prasowe.
Teraz oprócz wycieczki na poznańską Wilgę macie możliwość poznać styl lokalu, kupując wydaną przez Kutera książkę (w angielsko-polskiej wersji). Dawno nie ukazało się tak dopracowane i estetyczne polskie wydawnictwo kulinarne. W rozdziałach podzielonych według pór roku znajdziecie świetne zdjęcia Bartosza Dziamskiego i przepisy na potrawy, które A Nóż Widelec serwuje niemal od początku istnienia: szczawiową (zupy Michała niektórym śnią się po nocach!), sandacza z kalafiorem i kaszą jęczmienną, kaczkę po poznańsku, szarlotkę czy słynny deser kulę czekoladową. Publikacja zawiera też wspomnienia i historie ilustrujące filozofię działania restauracji. Mało jest pozycji, które tak dobrze oddają ducha danego miejsca. Ten kulinarny album to świetna wizytówka – nie tylko lokalu, nie tylko Poznania, ale w ogóle rodzimej kuchni i polskiej gościnności. 

„A NÓŻ WIDELEC – KSIĄŻKA KULINARNA”, MICHAŁ KUTER, AGATA KUTER, WYD. RESTAURACJA A NÓŻ WIDELEC, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 9/2020 nr 198.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

"It's Always Freezer Season: How to Freeze Like a Chef with 100 Make-Ahead Recipes" Ashley Christensen i Kaitlyn Goalen

Zawsze jest sezon na mrożenie? Według autorek książki "It’s Always Freezer Season" - tak!

"Moniuszko w kuchni" Agnieszki Kręglickiej i Marcina Gmysa

Z okazji roku Moniuszkowskiego restauratorka Agnieszka Kręglicka oraz muzykolog Marcin Gmys we współpracy z Teatrem Wielkim - Operą Narodową napisali rzecz o tym, co jadał Moniuszko, przy okazji przybliżając jego życie, twórczość i realia XIX w.

Premiera książki "Pastaman" Mateo Zielonki

Mateo Zielonka, nazywany Pastamanem, jest popularnym kulinarnym instagramerem, a także szefem kuchni w londyńskich The Store X oraz 180 The Strand. W Polsce ukazała się właśnie jego książka "Pastaman".

"Cook, eat, repeat, ingredients, recipes and stories" Nigelli Lawson

Nigella Lawson to kobieta instytucja: autorka książek i gospodyni programów nazywana kulinarną boginią. Jak mało kto potrafi nie tylko dzielić się wiedzą i instrukcjami, ale także w sugestywny, zmysłowy sposób o jedzeniu opowiadać.

"Kuchnia regionów" Łukasza Konika

Aż 160 przepisów ze wszystkich regionów Polski zebrał w swej książce znany kucharz Łukasz Konik. Receptury są podzielone według województw i opublikowane w dwóch językach: polskim i angielskim.

"Jadłonomia po polsku" Marty Dymek

Autorka bloga Jadłonomia Marta Dymek od lat propaguje kuchnię wegańską, udowadniając, że bez mięsa i produktów odzwierzęcych można stworzyć pełnowartościowe i pyszne dania.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej