x

Z własnym winem do Brasserie Warszawskiej. Bez "korkowego"!

Kategoria: Wino    18.09.2020

Restauracja Brasserie Warszawska wprowadza w poniedziałki akcję "Pij po swojemu". To pierwsze miejsce w Warszawie, które umożliwia gościom przyniesienie własnego wina bez dodatkowych opłat.

Zdjęcie: materiały prasowe.
Zdjęcie: materiały prasowe.
Jakie są założenia akcji?
– W każdy poniedziałek goście mają możliwość, „bez korkowego”, przyniesienia swojego wina, które mają schowane gdzieś w piwniczkach, na strychach, dostali od kogoś w prezencie lub właśnie coś fajnego kupili i nie bardzo wiedzą, co z nim zrobić. Często brakuje im okazji, sami nie gotują lub nie wiedzą, co do niego podać. Tutaj my przychodzimy im z pomocą. Dobieramy dania do wina, serwujemy je z pełną gościnnością, z której słynie Brasserie, dekantujemy i podajemy we właściwych kieliszkach – wyjaśnia Daniel Pawełek, właściciel restauracji.

Jest szansa, że podobna zasada zostanie wprowadzona w pozostałych lokalach restauratora: Butchery&Wine, Brasserie Warszawska, Kieliszki na Próżnej, Rozbrat 20 i Koneser Grill,
zrzeszonych w Ferment Group.
– W Brasserie pilotujemy tego typu akcję. Organizujemy ją jako pierwsi i oczywiście, jeśli będzie rozwojowa, wprowadzimy ją w innych miejscach – deklaruje Daniel Pawełek.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Winnie równouprawnione

Jak reagują na ekspansję pań, na bądź co bądź męskim terytorium, koledzy po fachu, a jak konsumenci? Czy płeć powinna mieć jakiekolwiek znaczenie podczas rekrutacji pracownika? Gdzie spotykają się i kształcą kobiety wina w Polsce?

Młodzi sommelierzy walczyli w Poznaniu

Adam Michocki z londyńskiej restauracji The Glasshouse zwyciężył w Konkursie Młodych Sommelierów, organizowanym przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w Poznaniu.

10 pytań do Adama Fijała

Adam Fijał zajmuje stanowisko głównego sommeliera i menedżera w restauracji Drukarnia Smaku w Zakopanem. Jego ulubionym połączeniem smakowym są ryby i wina ze szczepu grüner veltiner.

Winna Argentyna. Jak wygląda praca w winnicach na drugim końcu świata?

Jak kształtuje się rok w winnicach na drugiej półkuli? Co się teraz dzieje w argentyńskim regionie Mendoza? Późna jesień i zima to doskonały czas na podróże dla enoturystów z Europy, którym w tym czasie Stary Kontynent nie oferuje takich winnych atrakcji.

Gruzińskie wina są najstarsze na świecie

Opublikowane w czasopiśmie PNAS* wyniki najnowszych badań naukowych dowodzą, że Gruzini z rejonu Kaukazu wytwarzali i pili wino już w neolicie (6 tys.- 5,8. tys. lat p.n.e.).

Piotr Kamecki: zawód - sommelier

Obecnie kluczowe jest wzmacnianie wizerunku sommeliera jako istotnego partnera w procesie kup-sprzedaj-poleć-nalej-zaserwuj. Finalnie chodzi o to, by przyczyniał się on do wzrostu każdego biznesu restauracyjnego - uważa Piotr Kamecki.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej