x

"Falastin" Samiego Tamimiego i Tary Wigley

Kategoria: Lifestyle - książki    09.09.2020

Interesuje was kuchnia Palestyny? Świetnym przewodnikiem po niej jest książka "Falastin", którą napisali Sami Tamimi i Tara Wigley, od lat współpracujący ze słynnym szefem kuchni Yotamem Ottolenghim.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Tamimi oddaje tą publikacją hołd kuchni swej matki oraz babci ze Wschodniej Jerozolimy. Symbolicznie wraca w rodzinne strony, ale przedstawia nowe in­terpretacje tradycyjnych dań i smaków. Wśród 110 przepisów znajdziecie takie potrawy jak: młoda sałata rzymska z jogurtem z palonym bakłażanem i shattą (bliskowskodnią pastą z ostrych papryczek i ziół), kurczak musak­ han z orzeszkami pinii i sumakiem, rybna kofta z jogurtem i chilli czy sernik labneh z pieczo­nymi brzoskwiniami, miodem i kardamonem. Dużo tu za’ataru, cytryn, chilli, kuminu czy oliwy i... historii niesamowitych ludzi. Jeśli jesteście fanami bliskowschodnich receptur Ottolenghiego, zakochacie się również w pro­ pozycjach jego współpracowników. 

„FALASTIN”, SAMI TAMIMI I TARA WIGLEY, WYD. EBURY PUBLISHING, 2020 R. 

Recenzja ukazała się w „Food Service" 7-8/2020 nr 197.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej