x

"Bitter Honey: Recipes and Stories from the Island of Sardinia"

Kategoria: Lifestyle - książki    09.09.2020

Tego lata wyprawa na Sardynię może być trud­na do zrealizowania, więc zachęcam do men­talnej przygody z tamtejszą kulturą kulinarną.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Letita Clark jest Brytyjką, która zamieszkała na wyspie na stałe. Dzięki temu może nam zaprezentować charakterystyczne dla Sardynii smaki i aromaty w daniach, które miejscowi gotują na co dzień. Część przepisów to rodzin­ne receptury jej byłego partnera. Naprawdę smaczne muszą być: grillowana ośmiornica z cytrynowym ziemniaczanym purée, pieczone bakłażany z miodem, miętą i czosnkiem, ma­ oreddus, czyli tradycyjne sardyńskie pierożki nadziewane kiełbasą i pomidorami czy karczo­chy z szałwią, cytryną, oliwkami i szafranowym aioli. A na deser: lody z oliwy z pomarańczą. Autorka książki daje nam poznać tradycyjne produkty, takie jak pecorino sardo czy bottarga i wiele innych. Wszystko to przeplata barw­nymi anegdotami z życia Sardynii. Poczujcie klimat tej niezwykłej wyspy i zwolnijcie trochę! 

„BITTER HONEY: RECIPES AND STORIES FROM THE ISLAND OF SARDINIA”, WYD. HARDIE GRANT BOOKS, 2020 R. 

Recenzja ukazała się w „Food Service" 7-8/2020 nr 197.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej