x

Sing Sing - nowy azjatycki koncept w Warszawie

Kategoria: Miejsca    03.09.2020

Sing Sing to azjatycki koncept łączący restaurację, cocktail bar oraz działalność rozrywkowo-artystyczną. Miejsce stworzyła Grupa Instynkt, która wcześniej wykreowała takie restauracje jak AIOLI, Momu i Banjaluka. Szefami kuchni są Patryk Stal i Michael Gay.

Oferta konceptu Sing Sing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Oferta konceptu Sing Sing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Lokal specjalizuje się w szeroko pojętej kuchni azjatyckiej, mocno zainspirowanej street foodem. Oferuje szeroki wybór dań i koktajli, ale także muzykę na żywo, comiesięczne świętowanie pełni księżyca, zaskakujące wydarzenia, show, dizajnerskie wnętrza oraz azjatyckie lunche w wersji mięsnej lub wege w cenie 10 zł (przystawka + danie główne).
Oferta konceptu Sing Sing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Oferta konceptu Sing Sing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Szefowie Sing Sing – Patryk Stal oraz Michael Gay – stworzyli autorską mieszankę kuchni tajskiej, koreańskiej, chińskiej, japońskiej i wietnamskiej. Dania są aromatyczne, pełne kolorów, momentami eksperymentalne, ale także czerpią z tradycyjnych receptur. W karcie można znaleźć m. in. płonącą, glazurowaną kaczkę podawaną w całości z plackami pszennymi, marynowanymi i świeżymi warzywami, kolorowym ryżem i sosami w cenie 95 zł, różne odmiany bułeczek bao, azjatyckie sałaty, pyszne satay’e, liczne dania z woka doprawione dużą ilością orientalnych ziół czy świeże liście betelu sprowadzane bezpośrednio z Tajlandii. Dostępne są też lunche
Oferta konceptu Sing Sing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Oferta konceptu Sing Sing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Wieczorami Sing Sing przypomina Bangkok, w którym życie tętni 24 godziny na dobę. Można się tu poczuć jak na azjatyckiej ulicy, wypełnionej neonami, kolorami i zapachami egzotycznych potraw. Autorska karta koktajli, pokazy barmańskie, muzyka na żywo i inne atrakcje sprawiają, że lokal jak magnes przyciąga nowych gości.

Patryk Stal
Skończył warszawską szkołę gastronomiczną przy ul. Poznańskiej. Zaczynał karierę od pracy we włoskich restauracjach: Bellota, Trattoria Italia i Trattoria Roberto Moni. Następnie pracował w warszawskim Hotelu Victoria. Przygotowywał także caterinigi i imprezy tematyczne dla ponad 5 tysięcy gości. Otworzył Bar Warszawa, gdzie piastował stanowisko szefa kuchni, aż do przejścia do restauracji Der Elefant i  dołączenia do Grupy Instynkt, gdzie przez 1,5 roku współtworzył jako szef kuchni koncept Momu.
Żadna kuchnia nie jest mu obca. Pracował z kuchnią polską, włoską, amerykańską, z licznymi odmianami fusion, jak i fine dining, a teraz zaczyna swoją nową egzotyczną przygodę u boku kucharzy z różnych stron Azji. Jest odpowiedzialny za współtworzenie sensualnego umami w Sing Sing.

Michael Gay
Australijczyk z pochodzenia, globtroter, zakochany w ogólnoświatowej gastronomii. Specjalizuje się w kuchni azjatyckiej. Swoje gastronomiczne wykształcenie zdobył w Australii, skończył m.in. Orange Culinary School Australia i Italian Cooking School Australia. Pierwsze kulinarne doświadczenia zdobył w La Prochetta w Melbourne, następnie podróżował do Hiszpanii, Anglii, Islandii i Polski. W Warszawie pracował m.in. w Raj w Niebie, Bistro de Paris MICHEL MORAN, Connect Lunch Bar, Karmnik Restaurant Stare Miasto, Kik Fit Bar, Aioli Cantine Bar, Momu Gastrobar.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Gdzie na wino poza miastem?

Poznajcie trzy miejsca zlokalizowane poza miastem, do których warto wybrać się na wino.

Niewinni Czarodzieje 2.0

Kuba Wojewódzki wraz z Józefem Krawczykiem otworzą niebawem wspólną restaurację. "Niewinni Czarodzieje 2.0" to wyjątkowy koncept restauracyjny, który powstanie w zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle.

Sfinks z pierwszą restauracją Lepione & Pieczone

Sfinks Polska, właściciel sieci Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki i Wook, otwiera pierwszy lokal nowej marki Lepione & Pieczone. Tym samym wprowadza na rynek nowy koncept gastronomiczny, działający w coraz bardziej popularnym w Polsce i na świecie segmencie fast casual dining.

Miski, czyli poke bowls w Krakowie

Prosto, zdrowo i smacznie - tak najkrócej można scharakteryzować ofertę otwartego w maju tego roku lokalu Miski. Restauracja bazuje na koncepcji popularnych na świecie poke bowls, czyli wywodzących się z kuchni hawajskiej misek wypełnionych ryżem i dodatkami.

WHITEONE

WhiteOne to otwarta w kwietniu tego roku restauracja ulokowana w centrum Warszawy, na tyłach popularnej ulicy Koszykowej. Właścicielem i szefem kuchni jest Paweł Chomentowski, znany z sopockiego Bulaja, w którym pracował 9 lat i z którym zdobył dwie nagrody podczas Wine & Food Noble Night w 2015 r.

SYTA 93

Syta 93 to restauracja otwarta na początku listopada na warszawskim Wilanowie. Miejsce ma 800 mkw. i 4 poziomy. Na najwyższym poziomie odbywają się warsztaty głównie dla dzieci, ale również dla dorosłych. Miejsce organizuje też wesela i zamknięte eventy.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej