x

Restauracja KLONN - nowe miejsce właścicieli Zoni i WuWu

Kategoria: Miejsca    01.09.2020

KLONN to nowy warszawski lokal Mirosława Nizio oraz Andrzeja Nizio. Restauracja działa od sierpnia przy Zamku Ujazdowskim w miejscu, gdzie niegdyś mieściło się Atelier Amaro. Oferuje nowoczesną kuchnię europejską i drinki, a wieczorami - muzykę i program wydarzeń kulturalnych.

Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
– To taki oddech, miejsce w sercu parku. Wprowadzamy tam trochę sztuki, muzykę, dobrą kuchnię oczywiście. W sezonie jesienno-zimowym planujemy zbudowanie otwieranego przeszklonego pawilonu, dzięki czemu mimo chłodnych miesięcy utrzymamy gości – zapowiada Mirosław Nizio.

Kuchnia
Szefem kuchni KLONN-u jest Bartłomiej Brzuska, który swoje doświadczenie zdobywał w najlepszych gwiazdkowych londyńskich lokalach oraz w warszawskiej Winosferze. W swoim menu łączy smaki nowoczesnej kuchni europejskiej z wpływami z różnych stron świata, bazując na sezonowych składnikach i najwyższej jakości produktach.
Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
Aktualnie serwuje np. jako przystawki chrupiącą kaczkę w bułce bao z harissą czy pappardelle z cukinii z karczochem, granatem i tahiną, a jako danie główne – stek z tuńczyka z chorizo i winegretem limonkowo-arbuzowym czy polędwicę wołową z kurkami i masłem truflowym. Można zamówić także pizzę w stylu neapolitańskim. Dopełnieniem karty jest precyzyjnie przygotowana karta alkoholi i drinków autorstwa Tomasza Cierlicy, szefa baru z wieloletnim doświadczeniem na warszawskiej scenie barowej.
Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
Głównym managerem restauracji jest Arkadiusz Żochowski, który odpowiada za wszystkie trzy koncepty braci Nizio: Zoni, WuWu i KLONN. Wcześniej związany był z warszawskimi restauracjami m.in. Hotel Bristol, Amber Room oraz gwiazdkowymi restauracjami z Londynie i Kopenhadze.

Przestrzeń
Lokal tworzą piękny ogród i minimalistyczne wnętrze.
Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
Restauracja Klonn. Zdjęcie: materiały prasowe.
– W czasie pandemii na rynku zaczęły pojawiać się informacje o sprzedawanych restauracjach. Budynek, w którym powstał Klonn, znaliśmy, bo to miejsce pierwszej lokalizacji Atelier Amaro. Zawsze kojarzył nam się z małą przestrzenią, ale pamiętać trzeba, że wokół jest piękny park Ujazdowski. Na przeciwległym od lokalu rogu powstanie pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 projektu Mirka, więc stwierdziłem, że będzie miał dobry punkt widokowy. „Mirek, będziesz siedział w Klonnie i oglądał swój pomnik!” – śmiałem się. Decyzję o kupnie podjęliśmy bardzo szybko. W połowie czerwca podpisaliśmy umowę, a od sierpnia lokal przyjmuje pierwszych gości – opowiada Andrzej Nizio.
Restauracja powstała w ekspresowym tempie.
– W półtora miesiąca zaprojektowaliśmy meble i zrobiliśmy całą robociznę. Złożyło się na to nasze doświadczenie biznesowe i moje wykonawcze. Jako architekt mam podwykonawców, projekt i jego realizacja powstawały na bieżąco, zlecenie ich na zewnątrz trwałoby zapewne o wiele dłużej – wyjaśnia Mirosław Nizio.

Goście
Lokalizacja jest bardzo turystyczna, ale kierujemy Klonn również do rodzin, do osób dojrzałych, średnich i starszych. Planujemy organizację różnych aktywności, takich jak joga, warsztaty robienia pizzy. Czyli jest to przestrzeń dla dzieci, jak również na koncerty i inne działania artystyczne – wszystko po co, żeby przyciągnąć ludzi do dobrej kuchni. Żeby to miejsce było przyjemne jak dom, mieszkanie – podsumowuje Andrzej Nizio.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Pop-up restauracji Epoka na Nocnym Markecie w Warszawie

Jak fine diningowa restauracja poradzi sobie w warunkach ulicznych? Przekonamy się podczas pop-upu restauracji Epoka na Nocnym Markecie w Warszawie! Szef kuchni Marcin Przybysz stworzył na tę okazję menu, w którym współczesne interpretacje historycznych przepisów przekłada na język comfort foodu.

Bałkańska Dusza na Saskiej Kępie pod wodzą Adama Chrząstowskiego

Adam Chrząstowski został szefem kuchni w warszawskiej restauracji Bałkańska Dusza. Przygotowuje tam potrawy na tradycyjnym bałkańskim grillu, ale w menu znajdziemy takie specjały jak m.in. pączek z grasicą czy bycze jądro w podwędzanej białej czekoladzie.

Druga restauracja MAX Premium Burgers w Poznaniu już otwarta

MAX Premium Burgers - najstarsza szwedzka sieć restauracji serwująca burgery - otworzyła drugi lokal w Poznaniu, a tym samym - siedemnasty w Polsce.

Nowe restauracje w Fabryce Norblina

Gastronomiczna oferta Fabryki Norblina poszerzyła się o nowe lokale. To Bocca Ristorante & Pizzeria z włoską kuchnią i pizzą neapolitańską, SOUL on the grill serwujący amerykański comfort food i restauracja Paradiso z kuchnią międzynarodową. Za kilka dni otworzy się legendarny tex-mex - Blue Cactus,

Aleksander Baron stawia na ziemniaczany fast food Kartoszki na warszawskim brzegu Wisły

Znany i ceniony szef kuchni Aleksander Baron otworzył w Warszawie Kartoszki - fast food serwujący grillowane ziemniaki z 14 wariantami przeróżnych farszów: od gzika, przez tzatziki, wędzony ser z Wiżajn czy boczniaki, po kimchi.

Nowa kawiarnia Green Caffè Nero w sercu Wrocławia

Green Caffè Nero poszerzyła sieć swoich kawiarni o nowy lokal przy ul. Szewskiej 8 we Wrocławiu. Nowoczesna architektura miejsca oraz jego usytuowanie wśród ceglanych kamienic odzwierciedlają kontrasty, którymi zachwyca turystów to pełne historii miasto.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej