x

Dania z kurek w restauracjach Artura Jarczyńskiego

Kategoria: Karta - dania    20.07.2020

Sezon na kurki rozpoczęty! Kucharze restauracji należących do Artura Jarczyńskiego przygotowali specjalne sezonowe menu kurkowe. Co serwują restauracje Jeff's, U Szwejka, Podwale 25 Kompania Piwna, St Antonio i Otto Pompieri.

Jeff's w sezonie serwuje tacosy z kurkami. Zdjęcie: materiały prasowe.
Jeff's w sezonie serwuje tacosy z kurkami. Zdjęcie: materiały prasowe.
Restauracje Jeff`s w Hali Koszyki, w Galerii Mokotów i na Polu Mokotowskim zapraszają m.in. na rosół z kurkami oraz na dania, które są połączeniem polskich i meksykańskich smaków, czyli na smażone kurki z wołowiną i plackami tortilli, burrito z kurczakiem i z sosem z kurek, tacosy z kurkami oraz na steki z rusztu z dodatkiem tych smacznych grzybów.
Podwale 25 Kompania Piwna stawia na klasyczne polskie dania. W sezonowym menu znajdują się podawane z grzankami złociste kurki w śmietanie, placki ziemniaczane lub kluski śląskie z sosem kurkowym czy filet z piersi kurczaka z sosem kurkowym.
Z kolei w słynącym z golonek i sznycli Szwejku w lipcu można skosztować zupy kurkowej, kurek duszonych w białym winie i polędwiczek wieprzowych w sosie kurkowym.
Zlokalizowana wśród zieleni Ogrodu Saskiego restauracja St Antonio proponuje natomiast sałatkę z kurkami z
Restauracja St Antonio oferuje steka z polędwicy wołowej na śmietanowym sosie kurkowym z masłem czosnkowym i młodymi ziemniaczkami. Zdjęcie: materiały prasowe.
Restauracja St Antonio oferuje steka z polędwicy wołowej na śmietanowym sosie kurkowym z masłem czosnkowym i młodymi ziemniaczkami. Zdjęcie: materiały prasowe.
chipsem z boczku i opiekanym serem taleggio, spaghetti z kurkami i natką pietruszki lub steka z polędwicy wołowej na śmietanowym sosie kurkowym z masłem czosnkowym i młodymi ziemniaczkami.  
Nie będą zawiedzeni wielbiciele włoskich smaków z polskim akcentem. Zlokalizowana w historycznej kamienicy na Placu Bankowy włoska restauracja Otto Pompieri przygotowała kurkową ucztę, zaczynając od śniadania w postaci klasycznej jajecznicy z kurkami, poprzez  aromatyczne kurki w śmietanie z chrupiącą grzanką, zupę kurkową czy oryginalne włoskie spaghetti aglio olio e pepperoncino z kurkami, szynką Crudo i szczypiorkiem. Kurkowe menu dopełnia aromatyczna pizza z kurkami, marynowanym kurczakiem, czerwoną cebulą i natką pietruszki.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej