x

"Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack"

Kategoria: Lifestyle - książki    20.07.2020

Jeśli wasza specjalność to ryby i owoce morza lub chcecie podszkolić się w tym zakresie, koniecznie sięgnijcie po publikację: "Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack".

„Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack”. Foto: materiały prasowe.
„Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack”. Foto: materiały prasowe.
Jej autorami są Arlin Smith, Andrew Taylor i Mike Wiley, współwłaściciele otwartej w 2012 r. restauracji Eventide Oyster Co. w Portland, która zyskała status kultowej i w prostym stylu, w niezobowiązującej atmosferze serwuje dania z najlepszej jakości skarbów morza. Oprócz 120 przepisów znajdziecie tu precyzyjne instrukcje, jak krok po kroku obchodzić się z owocami morza, jak je przechowywać, oczyszczać i jak dobrać sposób obróbki. Obok klasycznych przepisów są autorskie dania, z których lokal słynie od kilku lat, np. ogon halibuta z sezamem, ostrygi z kimchi i ryżem czy Lobster Roll w wersji z palonym masłem. Brzmi jak udane wakacje? Taka jest właśnie ta książka! 

„EVENTIDE: RECIPES FOR CLAMBAKES, OYSTERS, LOBSTER ROLLS AND MORE FROM A MODERN MAINE SEAFOOD SHACK”, ARLIN SMITH, ANDREW TAYLOR AND MIKE WILEY, WYD. TEN SPEED PRESS, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 6/2020 nr 196.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

"The Matcha Cookbook" Nicole Pisani i Kate Adams

Cukiernicy na całym świecie coraz częściej wykorzystują w deserach japońską sproszkowaną zieloną herbatę matcha. Rzadko jednak stosuje się ją do przygotowania niesłodkich potraw. A szkoda, bo charakteryzuje się nie tylko intensywnym kolorem, ale także głębokim aromatem i smakiem.

NATURALNY FERMENT

Czy rzeczywiście jemy statystycznie mniej produktów kiszonych i fermentowanych niż kiedyś? Czy obawiamy się ich? Sandor Katz, amerykański aktywista kulinarny i niestrudzony propagator fermentacji, skutecznie oswaja ludzi z jedną z najstarszych metod obróbki i konserwacji żywności.

"The Book on Pie: Everything You Need to Know to Bake Perfect Pies" Erin Jeanne McDowell

Ostatnio ukazuje się coraz więcej książek cukierniczych i z przepisami na wypieki, bo mnóstwo ludzi zaczęło piec w czasie pandemii.

"Kalafior to król" Leanne Kitchen

Kalafior jest bardzo popularny w naszym kraju, więc wydawałoby się, że nie potrzebuje promocji - większość osób zajmujących się gotowaniem wie, co z nim zrobić w kuchni.

"Tout Robuchon" Joela Robuchona

Zmarły dwa lata temu szef kuchni Joel Robuchon miał restauracje na całym świecie i szczycił się największą liczbą gwiazdek Michelin, które przyznano jego lokalom (w 2016 r. - aż 32!).

"Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach"

Adam Ringer to twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych sieci kawiarni w Polsce - Green Caffè Nero. Z jej pomysłów i oferty inspirację czerpie dzisiaj wiele lokali.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej