x

"Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej - przepisy" Ewy Dąbrowskiej

Kategoria: Lifestyle - książki    20.07.2020

Co jeść, żeby czuć się lepiej? Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej to jeden z najbardziej znanych, a zarazem kontrowersyjnych sposobów odżywiania, zalecany w wielu schorzeniach, przy zmęczeniu i złym samopoczuciu.

„Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej – przepisy”. Foto: materiały prasowe.
„Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej – przepisy”. Foto: materiały prasowe.
To dieta restrykcyjna, z której wyeliminowano wiele produktów, ale warto podjąć próbę, żeby stwierdzić, czy nam służy. W książce „Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej – przepisy” autorki wskazują, po jakie warzywa i owoce powinniśmy sięgać, by oczyścić organizm. Podają też receptury na dania z ich użyciem oraz jadłospisy. Warto odpowiednio zaplanować taką żywieniową kurację – dieta ma różne etapy i nie może trwać zbyt długo. Natomiast z przepisów można korzystać również po jej zakończeniu, wplatając proponowane dania do swojego codziennego menu. Koktajl z selera naciowego, zakwas z buraków, masło migdałowe czy omlet na parze z jarmużem sprawdzą się na co dzień. 

„DIETA OWOCOWO-WARZYWNA DR EWY DĄBROWSKIEJ – PRZEPISY”, EWA DĄBROWSKA, BEATA DĄBROWSKA, WYD. WAM, 2018 R. 

Recenzja ukazała się w „Food Service" 6/2020 nr 196.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej