x

"The Vegetarian Silver Spoon: Classic and Contemporary Italian Recipes"

Kategoria: Lifestyle - książki    20.07.2020

Publikacji o jednej z najpopularniejszych kuchni świata (i ulubionej przez Polaków) jest bez liku, polecaliśmy je w tym dziale wielokrotnie. Czy można więc jeszcze natknąć się na oryginalną książkę na ten temat? Tak!

„The Vegetarian Silver Spoon: Classic & Contemporary Italian Recipes”. Foto: materiały prasowe.
„The Vegetarian Silver Spoon: Classic & Contemporary Italian Recipes”. Foto: materiały prasowe.
„The Vegetarian Silver Spoon: Classic & Contemporary Italian Recipes” (kontynuacja bestsellerowej „Silver Spoon” sprzed 70 lat) prezentuje włoskie kulinaria w 90% bazujące na warzywach. Z analizy tradycji regionów Włoch wynika, że mięsa jest tam niewiele, a przystawki i dania pierwsze (makarony, risotta) przygotowuje się właśnie w wersji warzywnej. Lekkość raczej nie kojarzy się z włoską kuchnią, dlatego warto sięgnąć po te przepisy, by urozmaicić ofertę swej restauracji. Są wśród nich i te na tradycyjne dania (np. genueńską minestrone), i te na współczesne, mniej ortodoksyjne (tartę z cukinią i orzechami pinii czy strudel z bakłażanem i pomidorami). Nie trzeba rezygnować z mięsa, ale można urozmaicić swój włoski rozkład jazdy.

„THE VEGETARIAN SILVER SPOON: CLASSIC & CONTEMPORARY ITALIAN RECIPES”, AUT. ZBIOR., WYD. PHAIDON, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 6/2020 nr 196.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej