x

Debiut przewodnika Michelin dla Słowenii

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    01.07.2020

Ukazał się przewodnik Michelin w całości poświęcony Słowenii. To mały kraj z zaledwie 2 milionami mieszkańców, ale już w pierwszej edycji przewodnika wyróżniono 52 restauracje, w tym jedną dwugwiazdkową i pięć jednogwiazdkowych.

Zdjęcie: Shutterstock.com.
Zdjęcie: Shutterstock.com.
Inspektorzy Michelin Guide odkryli w Słowenii kuchnię o silnej tożsamości, która oscyluje między dziedzictwem kulturowym a innowacją. Znaleźli wielu szefów kuchni, którzy są zaangażowani w promocję produktów regionalnych, opracowując dania z poszanowaniem natury i zmian sezonowych.
– Nasi inspektorzy byli oczarowani autentyczną sceną kulinarną o bardzo wysokim potencjale, która zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy. Odnaleźliśmy tu różnorodne wpływy i terroir, a także utalentowanych i kreatywnych szefów kuchni, wyjątkową jakość lokalnych produktów i koncentrację na zrównoważonym rozwoju – mówi Gwendal Poullennec, międzynarodowy dyrektor przewodników Michelin.
Dwie gwiazdki Michelin otrzymał lokal Hiša Franko w Kobarid, w którym szefową kuchni jest Ana Roš. Stał się jedną z zaledwie 473 restauracji na świecie z dwiema gwiazdkami Michelin i pierwszą w regionie. Pięciu szefów kuchni otrzymało pierwszą gwiazdkę Michelin: Uroš Fakuč (restauracja DAM), Tomaž Kavčič (restauracja Pri Lojeztu), Jorg Zupan (restauracja Atelje), Gregor Vračko (restauracja Hisa Denk), Uroš Štefelin (restauracja Vila Podvin).
Zdjęcie: Borut Cvetko.
Zdjęcie: Borut Cvetko.
Oprócz tego dziewięć restauracji po raz pierwszy wyróżniono znakiem Bib Gourmand: Etna, Evergreen, Gostilna Repovž, Gostišče Grič, Jožef, Mahorčič, Na Gradu, Rajh, Ruj. Maksymalna cena za menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru wynosi tam 35 euro.

The Michelin Guide Slovenia 2020 w liczbach
- 1 restauracja dwugwiazdkowa
- 5 restauracji jednogwiazdkowych
- 9 restauracji Bib Gourmand
- 37 restauracji z wyróżnieniem Plate

 

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Festiwal Syryjski w gdańskiej Stacji Food Hall

W dniach 23-26 marca w Stacji Food Hall trwać będzie Festiwal Syryjski. Podczas imprezy spróbować będzie można dań oraz koktajli inspirowanych kulinarnym dziedzictwem Bliskiego Wschodu.

Fundacja Taka Akcja zakupi mobilne KTG dla ukraińskich kobiet w ciąży

Wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie spada, a warunki wojenne spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa 30 proc. Problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności. Fundacja Taka Akcja chce to zmienić i rusza ze zbiórką charytatywną NEW HOPE.

Trzecia odsłona kolacji Grand Dinners już w maju

Kolejne kolacje z cyklu Grand Dinners odbędą się 15 i 16 maja w Restauracji Belvedere położonej w samym sercu Łazienek Królewskich. Swoje popisowe dania zaserwują tym razem Jean-Philippe Blondet, Arnaud Bignon i gospodarz wieczoru Tomasz Łagowski.

Body Chief startuje ze szkołą gotowania. Na poczatek - warsztaty z Magdą Gessler

Marka cateringu dietetycznego Body Chief wraz z otwarciem nowej siedziby pod Poznaniem uruchamia autorską szkołę gotowania. Warsztaty kulinarne będą w niej prowadzić doświadczeni kucharze i znani blogerzy kulinarni. Pierwszy cykl zajęć poprowadzi restauratorka Magda Gessler.

Brzmienie jedzenia ideą wiosennej edycji Restaurant Week. Wystartowały rezerwacje

Po dwóch ostatnich rekordowych edycjach Restaurant Week - czyli festiwal popisowych menu w restauracjach - powraca pod hasłem #FoodSoundsGood! Jak dobrze brzmi jedzenie? Będzie można się przekonać od 22 marca do 30 kwietnia w około 400 lokalach w Polsce. Cena trzech dań i koktajlu wynosi 69 zł.

"Przez zmysły do błogostanu" - cykl kolacji w kołobrzeskim Shuum Boutique Wellness Hotel

Pierwsze wydarzenie z cyklu "Przez zmysły do błogostanu" za nami. Zmysłowe kolacje z pairingiem win to dopełnienie oferty Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej