x

Tomasz Deker z tytułem Prix Au Chef Pâtissier 2020!

Kategoria: Ludzie    29.06.2020

The International Academy of Gastronomy przyznało wyróżnienia pięciu najlepszym cukiernikom w Europie. Tytuł Prix Au Chef Pâtissier 2020 otrzymał Tomasz Deker. Gratulujemy!

Mistrz cukiernictwa Tomasz Deker. Zdjęcie: Michał Radwański.
Mistrz cukiernictwa Tomasz Deker. Zdjęcie: Michał Radwański.
Prix Au Chef Pâtissier to cykliczna nagroda przyznawana pięciu najlepszym cukiernikom w Europie. O tegorocznych wyróżnieniach donosi prestiżowy magazyn cukierniczy So Good.. Magazine.

– Jestem ogromnie zaskoczony. O wszystkim doniesiono mi dziś rano, gdy wróciłem z pracy po nocnej zmianie, byłem więc zmęczony i w pierwszej chwili pomyślałem, że to żart. Oczywiście bardzo się cieszę! Nie wiem, jak to wpłynie na moją dalszą karierę i rozwój mego biznesu. Na razie oswajam się z tą informacją, nie miałem czasu pomyśleć, czy i jak wykorzystam ją marketingowo. Na pewno dalej będę robił swoje, czyli będę piekł ciastka - powiedział nam Tomasz Deker.

Deker został nominowany do nagrody na wniosek Polskiej Akademii Gastronomicznej. Wśród nagrodzonych obok niego znaleźli się także światowi mistrzowie:
Cédric Grolet – francuski cukiernik, uznawany obecnie za jednego z topowych cukierników na świecie. Jest znany z tworzenia deserów podobnych do owoców
Paco Torreblanca – jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości kulinarnych w Hiszpanii i cukiernik mogącym poszczycić się wieloma nagrodami.
Pierluigi Portinari (Ristorante La Peca, Lonigo, Vicenza)
oraz João Henriques (Patisserie Eclair, Portugalia).
– Wielkie wyróżnienie i wielka radość znaleźć się w takim gronie! – cieszy się Tomasz Deker.
– Od samego początku zapraszaliśmy was do brasserie na mistrzowskie desery przygotowywane z pasją, która w cukiernictwie jest nieodłącznym elementem tworzenia. A teraz to ogromne wyróżnienie i wielka duma, że nasz chef znalazł się w takim gronie – tak z kolei sukces swego szefa komentuje załoga jego restauracji Tu Można Marzyć w Gdańsku Oliwie.

Tomasz Deker to mistrz cukiernictwa, właściciel lokali Tomasz Deker i Tu Można Marzyć. Członek Fundacji Klub Szefów Kuchni, Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.
Pochodzi z Poznania i tam rozpoczął swoją karierę w jednej z lokalnych cukierni. Doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych poznańskich restauracjach oraz zagranicą m.in. w szwajcarskiej L'Amphitryon w Saint-Genis-Pouilly i włoskiej Venecia w Sztokholmie. Praktykował w Ośrodku Szkoleniowym dla Cukierników Profesional w Poznaniu, gdzie ukończył m.in. kursy rzeźby w czekoladzie, stylu angielskiego, nowoczesnej dekoracji, karmelu. Szkolił się także w Belgijskiej Akademii Czekolady Barry Callebaut w Wieze oraz w szkole Lenôtre koło Paryża. Wieloletni szef cukierni w sopockim Hotelu Haffner. Współpracował jako technolog w Barry Callebaut Belgia, Barbara Luijckx Holandia a także Modecor Włochy.
Juror w wielu rozmaitych konkursach (Arte Culinaria Italia, Bocuse d'Or Europe, Dorszowe Żniwa, Sielawa Blues), uczestnik wielu pokazów oraz projektów kulinarnych w Polsce (Festiwal Kuchni Greckiej, Wine&Food Noble Night, Festiwalu Dobrego Humoru, Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny, Restauracja Mistrzów w Starych Jabłonkach), a także reprezentant kraju oraz trener kadry narodowej w wielu międzynarodowych olimpiadach (dwukrotny brązowy medal na Culinary World Cup w Luksemburgu, złoty medal World Barbecue Championships).
Organizator Trójmiejskich Warsztatów Kulinarnych pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. Stale zapraszany na targi, konferencje i inne najważniejsze imprezy kulinarne i lifestyl’owe w Polsce a jego sukcesy są nieustannie odnotowywane w prasie i w mediach.

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Jakub Mołda: To się przełoży na dobro wspólne!

Wprowadzenie wegańskiej oferty do menu Marshal Food w Szczecinie było strzałem w dziesiątkę, a zainteresowanie klientów ciągle rośnie. Jakub Mołda, szef kuchni i właściciel lokalu, w rozmowie z Aleksandą Czarnik wyznaje, że zrobił to, aby dać gościom możliwość wyboru i ich edukować.

Patryk Szczepański: roślinna kuchnia poszerza horyzonty!

Desery jego autorstwa to prawdziwe dzieła sztuki. Wyznacza trendy w roślinnym cukiernictwie i szkoli innych kucharzy. Rozmawiamy z Patrykiem Szczepańskim, cukiernikiem gdańskiej restauracji Monastico, właścicielem firmy doradczej Pure Sugar i ambasadorem kampanii #ChefsForChange.

Maciej Mazur: Przełam schematy

Maciej Mazur, współzałożyciel krakowskiego koktajlbaru TAG., Barman Roku World Class Poland 2019, finalista World Class Competition 2019 w Glasgow w rozmowie z "Food Service" opowiada o artystycznym przełamywaniu zasad w koktajlowym świecie.

Samemu idzie się szybciej, ale razem zajdzie się dalej

W rozmowie z "Food Service" Philippe Mille, szef kuchni restauracji Le Parc w zamku Les Crayères w Szampanii, dzieli się swoją historią i inspiracjami, które przyczyniły się do jego sukcesu.

Kelnerzy: Bożena Wróblewska

W hotelarstwie od 25 lat. Zaczynała w Mariotcie, później w Courtyard by Marriott na lotnisku Chopina, a następnie w InterContinentalu.

Krzysztof Małej: Dobry menedżer powinien być liderem

Jaki powinien być dobry menedżer restauracji? Czym właściwie zajmuje się new opening manager i jak nim zostać? - na te i inne pytania odpowiada nam Krzysztof Małej.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej