x

Ratajska Kuchnia i Wino w Poznaniu

Kategoria: Miejsca    23.06.2020

Trzeba mieć sporo samozaparcia, by otworzyć nowy lokal w trakcie lockdownu. Nie zabrakło go Tomaszowi Ochmanowiczowi i Kajetanowi Buszewiczowi, którzy 8 maja uruchomili Restaurację Ratajska Kuchnia i Wino.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Obaj są kucharzami z wieloletnim doświadczeniem – Ochmanowicz przez ostatnie lata pracował jako szef kuchni restauracji Cybina 13, a Buszewicz – DOMU Kitchen & Friends. Przejęli miejscówkę po Szybkiej Pizzy, która wśród bloków największej sypialni Poznania działała kilkanaście lat. Lokal był już po gruntownym remoncie, wykończono go w stylu industrialnym. Nowi właściciele dodali od siebie obrazy i rośliny. W ogródku przy restauracji pojawiły się stoliki kawowe i obiadowe. – Szykujemy też plac zabaw dla dzieci przed lokalem. W środku także znajdzie się kącik dla najmłodszych. Z myślą o młodzieży przygotowaliśmy stoliki z palet, nad którymi zawisną klimatyczne lampki – mówi Tomasz Ochmanowicz. 
To idealne miejsce na wieczorne spotkania ze znajomymi. – Chcemy, aby nasi goście mogli doświadczać różnorodności smaków w rodzinnej i swobodnej atmosferze. Stawiamy na sezonowość i świeże produkty, dlatego nasza karta będzie się często zmieniać – wyjaśnia Ochmanowicz. W wiosennym menu znalazły się m.in. krem z białych szparagów (13,70 zł), sałatka ze szparagami, fetą, truskawkami, pomidorkami cherry, ogórkiem i miętowo-limonkowym winegret (25,70 zł) oraz beza z kremem matcha, musem z rabarbaru i truskawkami (14,70 zł). Serwowana jest też autorska pizza z ciasta, które cechuje długi proces garowania. Restauratorzy mają w planach sprzedaż piw kraftowych i win. Będą też lody naturalne. 

Adres: os. Czecha 5a, Poznań
Liczba miejsc: 40 (powierzchnia sali – 90 mkw.)
Ceny: przystawki – 18,70- -26,70 zł; dania główne: 22,70-35,70 zł; pizza – 18,70-27,70 zł 
Typ: casual 
Szefowie kuchni/właściciele: Tomasz Ochmanowicz i Kajetan Buszewicz 

Artykuł ukazał się w „Food Service" 5/2020 nr 195.

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej