x

"Everyone can bake" Dominique Ansel

Kategoria: Lifestyle - książki    09.06.2020

Cukiernie i piekarnie to ten sektor gastronomii, który w ciągu ostatnich tygodni mógł w miarę normalnie funkcjonować i w związku z tym nie został poważnie sparaliżowany przez kryzys.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
W dobie ponownego otwierania restauracji i kawiarni pieczywo oraz słodkie wypieki z pewnością wciąż będą towarem popularnym. Jeśli chcecie podszkolić warsztat w tym zakresie, sięgnijcie po książkę Dominique’a Ansela, znanego cukiernika młodego pokolenia, który wymyślił cronaty, łącząc w jedno croissanta i donata, czyli najbardziej popularny francuski i amerykański wypiek. W „Everyone Can Bake” zaprezentował przepisy bazowe, które mogą być punktem wyjścia do kreowania własnych deserów. Są tu receptury na ciasta (kruche, drożdżowe, francuskie czy bezowe), nadzienia (krem cukierniczy, czekoladowy, musy owocowe, herbaciane) oraz sosy, polewy i glazury. Łącząc receptury z poszczególnych sekcji, można samodzielnie stworzyć złożone desery. To publikacja dobra dla początkujących cukierników i tych, którzy chcą zachować świeże spojrzenie na to, co robią. 

Dominique Ansel, „Everyone can bake”, wyd. Simon & Schuster, 2020.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 5/2020 nr 195.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej