x

"Sun and rain" Any Roš

Kategoria: Lifestyle - książki    09.06.2020

Charyzmatycznych szefowych kuchni nie brakuje i - na szczęście - są coraz bardziej widoczne w branży i mediach. Ana Roš bez wątpienia jest jedną z najbardziej nagradzanych osób we współczesnej gastronomii.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Prowadzi restaurację Hisa Franco w Kobarid w Słowenii. Podróżuje po świecie, angażując się w międzynarodowe projekty: sympozja, warsztaty czy oddolne inicjatywy szefów kuchni, np. w Polsce uczestniczyła w projekcie Maliki „Dinner with a View”. Była też bohaterką jednego z odcinków słynnej serii Netf liksa – „Chef ’s Table”. Jeśli chcecie poznać ją bliżej, sięgnijcie po jej najnowszą książkę „Sun and Rain”. Choć znajdują się w niej zdjęcia dań i fragmenty receptur (np. kacza wątróbka z bergamotką czy pudding z jelenia i kasztanów), nie jest to typowy zbiór przepisów, lecz raczej album z pięknymi zdjęciami i osobistymi historiami, które układają się w opowieść o inspiracjach czerpanych z natury i krajobrazu, o słoweńskiej kuchni i drodze życiowej Any RoŠ. To swoiste uzupełnienie dokumentu „Chef ’s Table” w formie książkowej. 

Ana Roš, „Sun and rain”, wyd. Phaidon, 2020.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 5/2020 nr 195.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej