x

True Italian Taste - włoskie bąbelki

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    29.05.2020

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa organizuje 17 czerwca bezpłatne wydarzenie online na temat włoskich win musujących.

Chodzi o wina produkowane przez konsorcja: Consorzio Franciacorta, Consorzio Prosecco, Consorzio Trento DOC i Consorzio Asti Spumante. W planach wydarzenia jest dyskusja online – prelegentami będą winiarscy eksperci, m.in. Tomasz Prange-Barczyński z Winicjatywy oraz szefowie kuchni Cristina Catese i Marco Ghia. Dyskusja będzie połączona z degustacją win i przystawek (prelegenci otrzymają je wcześniej w dostawie).
Wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych i publikowane na żywo w social mediach – na facebookowym fanpage’u Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej (https://www.facebook.com/cciippl/). Rozpocznie się o godz. 19.
W ramach projektu True Italian Taste Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa prezentuje tradycyjne włoskie produkty regionalne. Projekt jest finansowany przez włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego oraz ITA, czyli Włoską Agencję Handlu. Powstał w celu promowania i ochrony wartości autentycznych włoskich produktów na całym świecie. Rozpoczął się w 2016 r. i obejmuje warsztaty, seminaria, działania biznesowe oraz szkoleniowe, masterclasses.

We wspólnym aperitivo na odległość wezmą udział:
Emiliano Castagna – Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa
Tomasz Prange-Barczyński – Winicjatywa
Małgosia Minta – Minta Eats
Anna Jabłońska – Restauracja. Pismo branży gastronomicznej
Ania Kotlińska-Bubała – Stowarzyszenie Kobiety i Wino
Miro Pianca – Le Barbatelle
Cristina Catese – Akademia Kulinarna Whirlpool
Marco Ghia – Akademia Kulinarna Whirlpool
Piotr Głowacki – #mimanchiitalia

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Plant-Powered Perspectives

Konferencja Plant-Powered Perspectives, największe wydarzenie poświęcone branży roślinnej, odbędzie się po raz piąty 27 października w Warszawie. Jak zwykle zapewni przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości żywności.

Festiwal Win Polskich i Produktów Regionalnych w Zamościu

13 sierpnia Zamość po raz kolejny zmieni się w stolicę polskiego wina - odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Win Polskich i Produktów Regionalnych.

The Best Chef Awards powered by Perlage w Madrycie

Szósta edycja The Best Chef Awards powered by Perlage, która odbędzie się w 18-20 września przy wsparciu Miasta Madrytu i Regionu Madryt, zgromadzi śmietankę towarzyską gastronomii z całego świata.

Riesling Weeks 2022 - degustacje w Katowicach i w Krakowie!

11 i 12 lipca w Katowicach i w Krakowie odbędą się degustacje win niemieckich organizowane przez Niemiecki Instytut Wina. To działania w ramach trwającej akcji Riesling Weeks 2022.

Polskie Wina po raz 9. w Poznaniu

11 czerwca do poznańskiego SPOT. zawitają winiarze z całej Polski, by zaprezentować swoje produkty w ramach 9. edycji festiwalu Polskie Wina. Dzień wcześniej odbędzie się konkurs winiarski Polskie Korki.

Ginweek - festiwal ginu

Moda na gin rozkwita w polskich barach! Od 1 do 19 czerwca w pięciu największych polskich miastach odbędzie się premierowa edycja festiwalu promocji kultury ginu - GinWeek. W ponad 60 topowych barach można skosztować zestawu dwóch koktajli w cenie 39 zł.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej