x

"Mamucie przysmaki" Violi Grzelki

Kategoria: Lifestyle - książki

Rzadko polecamy tu publikacje autorstwa osób niezwiązanych profesjonalnie z gastronomią. Ale bardzo lubimy robić wyjątki!

„Mamucie przysmaki” Violi Grzelki. Foto: materiały prasowe.
„Mamucie przysmaki” Violi Grzelki. Foto: materiały prasowe.
„Mamucie przysmaki” to nazwa bloga Violi Grzelki, a zarazem tytuł książki, którą właśnie wydała. Kulinariami autorka zajęła się kilka lat temu, kiedy temat nie był jeszcze taki modny. To było jej hobby, odskocznia od codzienności i pracy zawodowej. Blog się rozwinął, zgromadził wierną publiczność, a Viola Grzelka postanowiła zrobić kolejny krok i rozwijać swoją pasję. Dania na jesień, zimę i przedwiośnie często przywodzą na myśl wspomnienia z dzieciństwa i ciepło domowego ogniska. W książce znajdziemy np. przepisy na gulasz z soczewicy, świąteczne śledzie w pomidorach z żurawiną, karnawałową dynię w karmelu ze śliwkami i serem blue czy zaskakujący krupnik z batatami. Receptury uzupełnione są zdjęciami potraw oraz obrazów stworzonych przez autorkę. Ciekawe połączenie!

„Mamucie przysmaki”, Viola Grzelka, wyd. Violetta Kilian-Grzelka 2019.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 2/2020 nr 192.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej