x

Uber Eats świętuje 3 urodziny w Polsce

Kategoria: Twój biznes - wiedza    04.03.2020

Z okazji swoich 3 urodzin Uber Eats zdradza, jakie dania najbardziej lubią zamawiać z dowozem Polacy i kiedy najczęściej to robią.

Infografika Uber Eats w Polsce. Foto: materiały prasowe.
Infografika Uber Eats w Polsce. Foto: materiały prasowe.
Uber Eats rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 2017 roku w Warszawie. Trzy lata później jest obecne już w 20 polskich miastach i oferuje dostęp do ponad 3,5 tysiąca restauracji, dając w ten sposób wybór spośród 34 unikalnych kuchni. Tylko w 2019 roku aplikacja została pobrana prawie 800 tys. razy. 

Co jedzą Polacy?

Nie da się ukryć, że rynek dostaw jedzenia z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z przeprowadzonego w zeszłym roku przez Deloitte i Uber Eats badania wynika, że w Warszawie w ciągu jednego tygodnia 71-80% osób w wieku 18-39 lat zamówiło przynajmniej jeden posiłek z dowozem. Rośnie również wybór kuchni i dań, które można zamówić bezpośrednio do domu czy biura. Jak kształtują się pod tym względem gusta Polaków? Wciąż najbardziej lubimy kuchnię włoską oraz amerykańskie cheeseburgery

Jeśli Warszawa, to pizza

Ranking najczęściej zamawianych w dostawie dań jest różny w różnych częściach Polski. W Warszawie króluje pizza, w Krakowie Taco, a w Poznaniu i Wrocławiu – cheeseburgery. Mieszkańcy Lublina i Białegostoku najchętniej zamawiają kebab, który jest również drugim najpopularniejszym wyborem osób z Katowic i Torunia (numerem pierwszym są tam odpowiednio: burrito i pierś z kurczaka). 

Ogólnie na liście ulubionych dań Polaków znaleźć można: 
– pizzę, 
– cheeseburgery i burgery,
– taco, burrito i tortilla, 
– kebab, 
– pierś kurczaka, 
– pad thai, 
– pierogi, 
– dania wegańskie (vegan pastrami i cieciorex), 
– włoskie makarony (carbonara),
– wrapy i zapiekanki. 

Jedzenie z dowozem w weekendy

Polacy najczęściej zamawiają w weekendy. Choć wybory kulinarne różnią się w skali kraju, wspólne pozostają najczęściej wybierane dni i godziny. Najchętniej zamawiamy w piątki, a także w niedziele wieczorem, pomiędzy godzinami 18 a 20. Co ciekawe, niedziela jest również najpopularniejszym dniem na zamawianie śniadań.

Nie tylko nowe miasta

Polacy oprócz większej świadomości kulinarnej, coraz częściej przykładają uwagę do składu posiłków oraz kwestii związanych z ekologią. Między innymi dlatego w aplikacji pojawiły się nowe funkcjonalności, jak możliwość stosowania filtrów wykluczających m.in. alergeny oraz możliwość decydowania o plastikowych sztućcach dołączanych do zamówienia. W tym roku użytkownicy także otrzymali nową opcję – odbioru osobistego wcześniej zamówionych dań.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej