x

Trzy lokale na sake

Kategoria: Miejsca    23.01.2020

Poznajcie trzy restauracje, w których napijecie się różnego rodzaju sake.

Restauracja SPOT. Foto: materiały prasowe.
Restauracja SPOT. Foto: materiały prasowe.
UKI GREEN, WARSZAWA
Uki Green to siostrzany koncept znanego Uki Uki. Do wyboru są tutaj cztery rodzaje sake: Choya sake hokkan daiginjo honjirusi, Choya sake hokkan ougyoku junmai, Yamahai Junmai Ginjo, Junmai Ginjo Pink – serwowane na kilka sposobów, m.in. szoty oraz butelki.

SPOT, POZNAŃ
Napijemy się tu musującego sake Kankiku Meijo Junmai Ginjo. Oprócz regularnej sprzedaży prowadzone są warsztaty edukacyjne, na których obala się stereotypowe przekonania, że sake jest „ciepłą wódką”. Tłumaczy się, co sake ma wspólnego z produkcją wina i piw rzemieślniczych.

SUSHIYA, KIELCE
Wypijemy tu trzy rodzaje sake. Sho Chiku Bai Kyoto Junmai Daiginjo podawane jest zarówno na ciepło (atsukan), jak i na zimno. Druga opcja to sake shirakabegura, jedno z najbardziej prestiżowych z oferty Takara, trzecią – musujące Mio o niedużej zawartości alkoholu.

Artykuł ukazał się w „Food Service" 11/2019 nr 190.

Autor tekstu: Patrycja Siwiec
O AUTORZE
Patrycja Siwiec
Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Autorka książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”. Doświadczenie zdobywała m.in. w winnicy Chateau Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii i El Celler de Can Roca w Hiszpanii. Absolwentka Wine & Spirits Education Trust.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej