x

Race to Racer i Best Barista Caffè Vergnano

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium

Blisko 20 najlepszych baristów zmierzy się w Krakowie w finale dwóch prestiżowych konkursów Caffe Vergnano. Finał Race to Racer odbędzie się w sobotę, 14 grudnia. 15 grudnia, przeprowadzony zostanie finał Best Barista 2019.

Blisko 20 najlepszych baristów zmierzy się w Krakowie w finale dwóch prestiżowych konkursów Caffe Vergnano. O kwalifikacje do nich eksperci w parzeniu kawy walczyli przez cały rok w eliminacjach w największych miastach w Polsce. Finał Race to Racer odbędzie się w sobotę, 14 grudnia. 15 grudnia, przeprowadzony zostanie finał Best Barista 2019.
To pierwsza edycja konkursu Race to Racer Caffè Vergnano organizowana w Polsce przez markę Caffè Vergnano. Kwalifikacje do wielkiego finału, podczas których wyłoniona została finałowa ósemka, odbyły się w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. 14 grudnia bariści ponownie zmierzą się w systemie pucharowym. Zawodnicy zostaną losowo zestawieni w pary. Każdy uczestnik będzie miał za zadanie przygotować sześć wylosowanych kaw. Do kolejnej rundy przejdzie osoba, która lepiej i szybciej wykona zadanie. Jury zwróci uwagę na technikę wykonania oraz jakość napojów. Ocenie podlegać będzie również czystość stanowiska pracy i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień.
Z kolei polska edycja konkursu Best Barista Caffè Vergnano organizowana jest od 2015 roku. Tegoroczne kwalifikacje zorganizowane zostały w Toruniu, Warszawie, Poznaniu, Tarnowskich Górach i Szczecinie. To właśnie w tych miejscowościach wyłoniona została najlepsza dziesiątka, która 15 grudnia będzie rywalizowała w finale w Forum Przestrzenie. Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie ośmiu napojów i zaprezentowanie ich ekspertom. Bariści będą musieli zaparzyć dwa idealne espresso, odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino, zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór, a także zaserwować dwa stworzone przez siebie drinki na bazie kawy. W szczególności oceniane będą: technika, prezentacja i jakość wykonanych napojów.
Obydwa wydarzenia otwarte są dla publiczności, która będzie mogła z bliska zobaczyć rywalizację najlepszych baristów w Polsce. Zmagania uczestników będzie można śledzić od godziny 10:00 w Forum Przestrzenie.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Koreański czarny czosnek - nowy trend wśród kucharzy
Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
więcej