x

Marnotrawstwo żywności

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium

Profesor Jerzy Śleszyński z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW oraz dobrzy ludzie z @Foodsharing Warszawa skonfrontują nas z tematem marnotrawstwa żywności, który w przypadku zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nabiera szczególnego znaczenia.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że marnotrawstwo żywności uruchamia całą kaskadę szkodliwych skutków na poziomie społecznym, ekonomicznym i klimatycznym. Najbardziej bolesne jest zużywanie zasobów naturalnych, które następnie nie przynoszą nikomu korzyści i są marnowane. Również wiarygodność zbieranych danych na temat ilości marnowanej żywności jest niepewna.

Spotkajmy się w Ogrodzie i porozmawiajmy.

Poczęstujemy Was naszym ogrodowym ziołowym naparem. Aby nie generować kolejnych śmieci prosimy Was, byście przynieśli własne kubki. Przygotowaliśmy dla Was również PLANER Świąteczny, który pomoże zaplanować święta z głową oraz edukacyjny plakat w temacie #świętazerowaste.

Wykład odbędzie się o godz. 19:00 w budynku Centrum Edukacji Ogrodu Botanicznego przy Al. Ujazdowskich 4. Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Koreański czarny czosnek - nowy trend wśród kucharzy
Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
więcej