Bartek Kieżun, „Portugalia do zjedzenia", wyd. Buchmann, 2019.
Recenzja ukazała się w „Food Service" 10/2019 nr 189.
Różnorodność natury, produktów i restauracji sprawiają, że od paru lat do Porto i Lizbony ciągnie z Polski coraz więcej turystów. Miłości do Portugalii uległ także Bartek Kieżun, dziennikarz i autor książek kulinarnych.
Bartek Kieżun, „Portugalia do zjedzenia", wyd. Buchmann, 2019.
Recenzja ukazała się w „Food Service" 10/2019 nr 189.
To książka bardzo erudycyjna i intertekstualna, napisana nie tylko ze znawstwem tematu, ale przede wszystkim z pasją. Pozwala lepiej zrozumieć włoską kuchnię, konkretne dania i ich znaczenie kulturowe.
Co jeść, żeby czuć się lepiej? Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej to jeden z najbardziej znanych, a zarazem kontrowersyjnych sposobów odżywiania, zalecany w wielu schorzeniach, przy zmęczeniu i złym samopoczuciu.
Książka Jamesa Campbella, cukiernika z wieloletnim stażem (był m.in. szefem cukierni w The Mandarin Oriental), łączy wschód z zachodem, a przede wszystkim Japonię z Francją. Klasyczne techniki cukiernicze przenikają się tu z tradycyjnymi japońskimi produktami.
Kolejna odsłona "Chefs after hours" - cyklu edukacyjnych spotkań dla głodnych wiedzy kucharzy i szefów kuchni, odbędzie się 26 marca w Food Lab Studio.
Jak przywracać zapomniane smaki, jak kultywować polską tradycję kulinarną i czym ona właściwie jest? Gdzie znaleźć najlepsze produkty? Jak hoduje się zwierzęta, a jak pozyskuje dzikie rośliny i dziczyznę? Czy możliwe jest całkowicie ekologiczne rolnictwo?
Rzadko polecamy tu publikacje autorstwa osób niezwiązanych profesjonalnie z gastronomią. Ale bardzo lubimy robić wyjątki!