x

Mięsny Befsztyk na warszawskim Żoliborzu

Kategoria: Miejsca    19.10.2016

We wrześniu na warszawskim Żoliborzu powstał Befsztyk. Jest to już drugie miejsce pod tą marką. Pierwszy sklep mięsno-wędliniarski Befsztyk został założony w 1994 r. na Mokotowie.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Nowy Befsztyk łamie tradycyjny obraz polskiego sklepu mięsnego – to nie tylko sklep, ale także Befsztyk Bistro. Ideą miejsca jest sprzedawanie i serwowanie dobrego mięsa, a także inspirowanie do ciekawego kulinarnego wykorzystania mięs oferowanych w sklepie. Na miejscu zjemy m.in. oryginalne kanapki stworzone dla Befsztyk Bistro przez Wita Szychowskiego, uczestnika programu „Top Chef”. W menu znajdziemy m.in. Kacza-Tay – półbagietkę z kaczą piersią lekko podsmażaną i zamarynowaną w ciepłej marynacie z czerwonym winem, kiszoną kapustą, ogórkiem i przyprawami (23 zł), Kaszanti – półbagietkę z firmową kaszanką, karmelizowaną cebulą z malinami i świeżym szczypiorkiem (19 zł). Befsztyk Bistro to na razie dwa stoliki z czterema krzesłami i sporą przestrzenią do stania, w przyszłym sezonie planowane jest otwarcie 60-metrowego ogródka. Właścicielami miejsca są: Łukasz Prokopowicz i Diana Słoniewska.

Sklep Befsztyk, Puławska 176/178, Warszawa
Sklep Befsztyk.pl i Befsztyk Bistro, ul. Dygata 3, Warszawa

Artykuł ukazał się w „Food Service" 10/2016 nr 159.

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej