x

Shuk - bliskowschodnia kuchnia wegetariańska w Warszawie

Kategoria: Miejsca    27.10.2016

Sylwia Potocka, właścicielka Mezze, baru z kuchnią bliskowschodnią działającego na warszawskim Mokotowie, otworzyła w lipcu tego roku Shuk na Ochocie.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Shuk jest o wiele przestronniejszy, przeznaczony na 150 miejsc siedzących i ogródek w sezonie letnim, ale podobnie koncentruje się na bliskowschodniej kuchni wegetariańskiej. Sporą część karty stanowią mezze, czyli przekąski z tego regionu świata, takie jak hummus, baba ganoush, labneh, falafel. Ceny mezze zamykają się w przedziale 9-12 zł, dań obiadowych – 23-25 zł. Nazwa Shuk oznacza targ, w wystroju znajdziemy więc elementy nawiązujące do orientalnych targów z jedzeniem – warzywa wyeksponowane na blacie, misy z przyprawami, słoje z kolorowymi piklami. Orientalnego klimatu do pełniają wysokie palmy i kolorowe kafle na ścianach. Shuk ma także wartą zauważenia kartę koktajli alkoholowych o niebanalnych nazwach, np. Grzmot Hummusu czy Wizyta Ojca w Bazarze.

ul. Grójecka 107, Warszawa

Artykuł ukazał się w „Food Service" 10/2016 nr 159.

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej