x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Nowy browar na polskim rynku

Kategoria: Karta - napoje    27.11.2019

Na rodzimy rynek piwny wchodzi Infinitum Brewing. Czym się charakteryzuje i z jakimi przystawkami najlepiej smakuje pierwszy trunek tego browaru?

Piwo American Barley Wine z browaru Infinitum Brewing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Piwo American Barley Wine z browaru Infinitum Brewing. Zdjęcie: materiały prasowe.
Bezkompromisowe podejście do jakości Infinitum Brewing doceniono podczas International Beer Cup 2019 w Japonii – browar zdobył mistrzostwo świata za swe debiutanckie piwo American Barley Wine. Tym samym, po raz pierwszy w historii tego konkursu polski browar otrzymał złoty medal.
– Marka Infinitum Brewing nie ma ograniczeń w dążeniu do doskonałości, odrzuca jakichkolwiek kompromisy. Dlatego została opatrzona znakiem nieskończoności Infinitum oraz symbolem węża Uroboros. Oferuję klientom najwyższą jakość piwa, które ma wysublimowany smak i niezwykły aromat. Unikalny proces produkcji, wyjątkowa receptura oraz specjalny sposób leżakowania, podczas którego American Barley Wine został dodatkowo nachmielony żywicznym i cytrusowym amerykańskim chmielem odmiany Simcoe, a także poddanie go procesowi wymrażania, to wszystko sprawia, że trunek stał się jeszcze bardziej esencjonalny. Dzięki tym wszystkim elementom, a przede wszystkim dzięki ogromnej pasji powstało unikatowe piwo, które pobudza wszystkie zmysły – mówi Wiktor Urban, twórca Infinitum Brewing.
Dzięki odpowiedniej kompozycji najlepszej jakości jasnego słodu jęczmiennego oraz specjalnych belgijskich słodów karmelowych można wyczuć w trunku złożony i bogaty smak. W warstwie słodowej odnaleźć można nuty suszonych rodzynek, palonego cukru, chleba razowego czy herbatników. Leżakowanie oraz fermentacja nadały piękne aromaty czerwonych owoców: słodkich wiśni, żurawiny oraz brzoskwiń, moreli i gruszek. W tle elegancko wplecione są nuty wędzone, torfowe, mineralne i lekko morskie. Magii dodaje również ukryty alkohol, który jest praktycznie niewyczuwalny. Delikatna, lecz wyraźnie zaznaczona goryczka chmielowa i taninowa przyjemnie kontrują profil browaru.
– American Barley Wine idealnie współgra z wołowiną, dojrzewającym mięsem i „ciężkimi” sosami. Można go również przełamać kwaśnymi potrawami lub owocami. Takie połączenia zadziwią wszystkie zmysły. Każda butelka piwa, ze względu na limitowaną ilość, posiada unikalny numer. Z tego rocznika stworzyliśmy jedynie 1500 butelek, które będą dostępne w wybranych, najlepszych restauracjach oraz sklepach specjalizujących się w sprzedaży wysokiej jakości alkoholi. Dodatkowo można zamówić je w ramach przedsprzedaży na naszej stronie internetowej www.infinitumbrewing.com – wyjaśnia Wiktor Urban.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Koktajl French pine według Piotra Mężeńskiego

Szef baru w LAS - Lokalnej Atrakcji Stolicy - proponuje koktajl na bazie ginu i syropu sosnowego.

Miody pitne niesycone ze statusem Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności

Miody pitne niesycone otrzymały właśnie status Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności, o co wnioskował Związek Pracodawców Polska Rada Winiarska. Co w praktyce oznacza i czym skutkuje to europejskie oznaczenie?

Napoje gorące: kawa, herbata i spółka

Ziołowe napary, herbaty i kawy z korzennymi przyprawami, gorąca czekolada czy wreszcie rozgrzewające drinki - to tylko kilka przykładów gorących napojów, które świetnie sprawdzają się zimą. Oto, jak stworzyć ciekawą ofertę dla gości swojego lokalu.

TU I TERAZ - SEZON NA KOKTAJLE

Maj, wiosna w pełni. Jak co roku trawa się zieleni, a targi po brzegi wypełniają pysznymi, świeżymi owocami, warzywami oraz ogromną ilością ziół. Po długiej i korzennej zimie nadejście ciepłych dni zwiastują koktajle ze sporą ilością owocowych i orzeźwiających smaków.

Świąteczne trunki. Bo nie samym karpiem wigilia stoi!

Boże Narodzenie tuż-tuż! To jeden z przyjemniejszych momentów w roku, kiedy możemy zwolnić tempo życia i spędzić dużo czasu w gronie najbliższych. Warto wówczas sięgnąć po coś bardziej wyszukanego niż półsłodkie wino czy inne zmrożone substancje.

Koktajle z inspiracją: jak budować menu baru?

Koktajle inspirowane literaturą, malarstwem, architekturą - barmani coraz częściej szukają inspiracji na nowe kompozycje poza gastronomią. Efekty tych poszukiwań bywają zaskakujące.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej