x

Ucz się o kawie z marką Lavazza

Kategoria: Wydarzenia - branżowe

W połowie października w warszawskim Forcie 8 odbyło się uroczyste otwarcie Polskiego Centrum Szkoleniowego Lavazza.

Centrum Szkoleniowe Lavazza w Warszawie. Foto: materiały prasowe.
Centrum Szkoleniowe Lavazza w Warszawie. Foto: materiały prasowe.
Lavazza, słynna kawowa firma z Turynu, oraz Orbico, jej oficjalny dystrybutor na Polskę, otworzyli wspólnie w Warszawie nowe Centrum Szkoleniowe marki. Ta jedyna w swoim rodzaju szkoła kawowa, stworzona w ramach wspólnej inicjatywy firm Lavazza i Orbico, prowadzić będzie profesjonalne szkolenia specjalistów w dziedzinie kawy, umożliwiając im także prowadzenie badań i eksperymentów podczas tworzenia nowych przepisów kawowych i nie tylko. Otwarcie warszawskiego Centrum to kolejny krok w wypełnianiu misji rodzinnej firmy Lavazza, którą jest szerzenie włoskiej kultury picia kawy w Polsce.

Warszawskie Centrum Szkoleniowe, zlokalizowane w Forcie 8 - nowo otwartej przestrzeni komercyjnej, która powstała w zrewitalizowanych XIX-wiecznych koszarach na warszawskim Służewie (adres: Fort Służew, 1b) - zaaranżowano we włoskim stylu, z zachowaniem wszelkich udogodnień i rozwiązań typowych dla centrów szkoleniowych Lavazzy na całym świecie.

W ofercie Centrum znajdą się kursy dla baristów i innych profesjonalistów z całego kraju, dla których ważne jest nabycie odpowiednich umiejętności i wiedzy o uprawie, przetwarzaniu i degustacji kawy, latte art oraz kawowym designie. Każdego roku Centrum szkolić będzie do 1000 baristów i barmanów, pozwalając im poznać subtelności sztuki przygotowywania kawy, a także oferując udział w programie Perfect Mix, którego celem jest doskonalenie umiejętności tworzenia najwyższej jakości unikatowych koktajli.

Oprócz szkoleń profesjonalnych, Centrum prowadzić będzie także warsztaty kawowe dla pasjonatów kawy. Będą oni mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w sesjach poświęconych latte art, produkcji kawy i wielu innych.

O wyjątkowości warszawskiego Centrum, obok doskonałego wyposażenia technicznego, decydują także unikatowe kompetencje i umiejętności jego instruktorów, którzy pozostają w stałym kontakcie z  Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym w turyńskiej centrali firmy – niedawno certyfikowanym przez SCA (Specialty Coffee Association) jako ośrodek szkoleniowy klasy premium.

Lavazza Qualita Oro Mountain Grown. Foto: materiały prasowe.
Lavazza Qualita Oro Mountain Grown. Foto: materiały prasowe.
Podczas eventu inaugurującego otwarcie nowego Centrum Szkoleniowego, międzynarodowi instruktorzy Lavazzy przedstawili szeroką gamę firmowych specjalności, po raz pierwszy oficjalnie prezentując także nową mieszankę marki - Qualità Oro Mountain Grown - kawę pełną charakteru i osobowości, stworzoną z najbardziej cenionych odmian Arabiki pochodzących z żyznych ziem wysokogórskich.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
więcej