x

Znamy wyniki Grand Prix "Magazynu Wino

Kategoria: Wino    24.11.2016

Już po raz 11. "Magazyn Wino" wyróżnił doskonałe wina, promotorów kultury winiarskiej, restauracje i sommelierów, których wkład w rozwój kultury wina w Polsce został uhonorowany nagrodami Grand Prix 2016.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Podczas Gali Dinner 4 listopada br. wręczono łącznie 40 medali dla win musujących, białych i czerwonych w kategoriach cenowych (do 50 zł i 51-100 zł), słodkich oraz specjalnych. W tym roku organizatorzy postanowili podkreślić rangę nagród i wręczyć je podczas specjalnego dwugodzinnego wydarzenia tuż przed Galą. Nagroda za najlepszą kartę win trafiła do stołecznej restauracji Nolita, gdzie za kartę odpowiada sommelier Marcin Soćko, najlepszym zaś wine barem ogłoszono Kieliszki na Próżnej z głównodowodzącym sommelierem, wielokrotnie nagradzanym Pawłem Demianiukiem. Inne restauracje, które doceniono za znakomite karty win w Warszawie, to: Belvedere, Ed Red, Senses i Tamka 43. W Poznaniu: Concordia i SPOT, w Krakowie: Albertina i Ed Red, w Gdańsku: Metamorfoza i Piwna 47, oraz w Gdyni restauracja Sztuczka.
Kolejnego dnia odbyła się wielka degustacja win (także tych nagrodzonych). Zgromadziła prawie 2000 uczestników, którzy próbowali win od blisko 100 producentów. Wydarzeniu towarzyszyły seminaria oraz degustacje komentowane. Całość zwieńczyło niedzielne śniadanie szampańskie z pięciodaniowym menu degustacyjnym i dobranymi do niego winami musującymi. Więcej informacji o wszystkich nagrodzonych winach na stronie internetowej organizatora – Magazynwino.pl.

„Food Service” był patronem medialnym wydarzenia.

Artykuł ukazał się w „Food Service" 11/2016 nr 160.

Autor tekstu: Patrycja Siwiec
O AUTORZE
Patrycja Siwiec
Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Autorka książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”. Doświadczenie zdobywała m.in. w winnicy Chateau Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii i El Celler de Can Roca w Hiszpanii. Absolwentka Wine & Spirits Education Trust.

Zobacz także

Adam Pawłowski: Król Malbec

Założę się, że co najmniej 9 na 10 ankietowanych, zapytanych o przykład wina z Argentyny, odpowie: "Malbec". Nie może być inaczej, ponieważ jest to szczep z najwyższym areałem uprawy w tym kraju, sięgającym aż 22%, a do tego stanowi 30% eksportu argentyńskiego wina.

BIAŁE CZERWONE Festiwal Wina Polskiego - w czerwcu w Warszawie

Druga edycja imprezy, na której pojawią się najciekawsi producenci reprezentujący wszystkie polskie regiony winiarskie odbędzie się 16-17 czerwca w stołecznej Fortecy u Kręglickich.

KWESTIONARIUSZ SOMMELIERA: MAGDALENA GUMIELA

"Najwięcej satysfakcji daje mi zadowolenie gości. Energetyczna atmosfera panująca w restauracji również jest pozytywną częścią mojej pracy. Lubię, jak dużo się dzieje. To ładuje moje baterie na dalsze wyzwania. A tych w restauracji nie brakuje!"

PIOTR PIETRAS NAJLEPSZYM SOMMELIEREM UK

24 marca 2017 r. Piotr Pietras, Mistrz Polski Sommelierów 2015 i 2016, zwyciężył w konkursie UK Best Young Sommelier. To kolejne wyróżnienie bohatera naszej lipcowej okładki ("Food Service" 7-8/2016).

Kilka pytań do Wojciecha Dubisa

Z hotelarstwem związany od 10 lat, od 5 jako head sommelier i szef gastronomii w hotelu Shuum w Kołobrzegu, gdzie sprawuje pieczę nad 50-osobowym zespołem. Lubi dzielić się wiedzą o winie, ale podkreśla, że w tych rozmowach ważna jest otwartość na różne punkty widzenia.

15 lat z Generation Riesling

Generation Riesling to największe na świecie stowarzyszenie młodych winiarzy liczące około 530 członków. Właśnie obchodzi 15 rocznice powstania.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej