x

Seafood Station Restaurant, Bar & Grill w Sopocie

Kategoria: Miejsca    10.11.2016

Marta Lendzion i Janusz Kotański - właściciele Seafood Station Restaurant, Bar & Grill w Sopocie - urodzili się w Trójmieście, ale przez wiele lat podróżowali po świecie.

Seafood Station Restaurant, Bar & Grill. Foto: materiały prasowe.
Seafood Station Restaurant, Bar & Grill. Foto: materiały prasowe.
Kiedy wrócili do Polski, najbardziej brakowało im miejsca, w którym serwuje się dobrej jakości owoce morza z prostymi dodatkami jak oliwa, pietruszka, czosnek. Tak powstał Seafood Station Restaurant, Bar & Grill. Lokal umiejscowiony w centrum Sopotu ma 80 miejsc siedzących i ogródek w sezonie letnim. Serwuje się tu dania z ryb i owoców morza z całego świata, m.in. ostrygi Rockefeller, śledzia bałtyckiego w cydrze, krewetki z oliwą, czosnkiem i świeżymi ziołami, a także klasyczne brytyjskie fish & chips. Szefem kuchni jest Radosław Wereszczyński. Grupa docelowa lokalu jest bardzo szeroka, co odzwierciedla różnorodność dań (od śledzia do homara) i cen (od 18 zł do ponad 100 zł).

ul. Dworcowa 7, Sopot

Artykuł ukazał się w „Food Service" 11/2016 nr 160.

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej