x

Gdyńska Rosse Rosse - kawiarnia z miłością do estetyki

Kategoria: Miejsca    13.01.2017

Rosse Rosse to nowa kawiarnia ulokowana w budynku Baltiq Plaza w Gdyni przy jednej z głównych ulic miasta - ul. Świętojańskiej. Lokal ma 20 miejsc siedzących wewnątrz i dodatkowo 20 w ogródku w sezonie letnim.

Inwestorką Rosse Rosse jest Ewa Byczkowska, zafascynowana Włochami właścicielka ekskluzywnych butików – modowego i z artykułami do domu (m.in. z porcelaną). Rosse Rosse powstało z miłości do estetyki i na estetyce opiera się ten koncept. Nad wyglądem miejsca poza właścicielką pracowali również architekci z Lesińska Concept. W wystroju dominują pastelowe kolory różu i błękitu. Kawiarnia skupia się na serwowaniu deserów marki Umam na kolorowej porcelanie Wedgwood, dostępne są tu też drobne przekąski jak oliwki czy panini. Rosse Rosse do deserów poza kawą Illy proponuje także wina i prosseco. Zjemy tu przykładowo desery Umam: Orzech laskowy, mleczna czekolada; Mango – marakuja; Kawa – mascarpone – mleczna czekolada. Za desery zapłacimy 13-17 zł, kieliszek prosecco z orzeszkami i oliwkami kosztuje 20 zł.

ul. Świętojańska 45, Gdynia

Artykuł ukazał się w „Food Service" 1/2017 nr 161.

Autor tekstu: Joanna Mróz
O AUTORZE
Joanna Mróz
Monitoruje warszawski (i nie tylko) rynek gastronomiczny od kilkunastu lat. Od 10 lat dzieli się recenzjami restauracji na Froblogu. Współtworzy Warsaw Foodie (razem z Restaurantica.pl) – dwujęzyczny gastromagazyn internetowy o nowościach w stołecznych restauracjach. Absolwentka podyplomowych Food Studies na SWPS. Współpracowała z magazynami „Usta”, „Esquire”, a także ze stołeczną „Gazetą Wyborczą”.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej