x

Kartacze z pikantnym sandaczem

Kategoria: Karta - dania

Kartacze z pikantnym sandaczem według autorskiego przepisu Bartosza Liska. "Na pewno nie byliśmy pierwsi, którzy nadziali kartacze innym farszem niż mięsny, ale kiedy już to robimy, sami zjadamy pierwszych 50 porcji" - mówi szyper kuchni Lokalu Na Rybę.

Kartacze z pikantnym sandaczem. Foto: Michał Radwański.
Kartacze z pikantnym sandaczem. Foto: Michał Radwański.
Składniki farszu:
mięso białej ryby, my użyliśmy sandacza,
cebula biała (drobna kostka),
marchew starta na grubych oczkach,
świeże chili, drobno posiekane,
kawałek bułki namoczonej w wodzie

Ciasto na kartacze:
tak jak na babę ziemniaczaną, tyle że bez alg i czosnku.

Okrasa:
cebula (średnia kostka),
masło,
miód.

Sposób przygotowania:
Mięso ryby mielimy drobno i mieszamy z pozostałymi składnikami farszu, ma być wyraźnie pikantny. Z ciasta formujemy placek tak jak na pierogi i układamy na dłoni, nakładamy farsz i formujemy ciasto na kształt cygara. Uformowane kartacze wkładamy do gotującej się wody, zmniejszamy gaz i gotujemy około 15 minut. Podajemy na ciepło z okrasą, surówką z kapusty i kwaśną śmietaną. Genialnie smakują na drugi dzień pokrojone na plastry i odsmażone na maśle.

Autor: Bartosz Lisek

Przepis ukazał się w „Food Service" 7-8/2019 nr 187.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

OMAKASE TO FINE DINING PO JAPOŃSKU

Kuchnia japońska w Polsce, jaką znaliśmy do tej pory, powoli przebrzmiewa. Jej egzemplifikacja w postaci sushi cieszy się dużą popularnością, porównywalną jedynie z pizzą i kebabem. I tak jak w przypadku tych dwóch dań z Włoch i Persji również sushi zdegradowało się niemalże do roli fast foodu.

(Nie)trudny orzech do zgryzienia

Czas na orzechy włoskie! Teraz są najsmaczniejsze - tuż po jesiennych zbiorach, porządnie podsuszone, wreszcie dotarły na stragany i będą nas kusić przez cały zimowy sezon. Grzech nie wykorzystać ich w menu.

Śliwka kalifornijska nie tylko "od święta"

Z najnowszych badań wynika, że respondenci równie chętnie sięgają po nią jako przekąskę, czy dodatek w codziennej kuchni.

TATAR WOŁOWY, GRZANKI, JAJKO PRZEPIÓRCZE

Przepis na tatar wołowy pochodzi z menu restauracji Brasserie Warszawska. Jej właścicielką jest Marta Jakubowska, a głównym szefem kuchni Mateusz Wichrowski.

MAKRO Polska z barokową strefą historyczną na gali Gault&Millau

Podczas uroczystej gali Gault&Millau, która odbyła się 27 listopada we Wrocławiu, wyłoniono najlepszych szefów kuchni w Polsce w 5 kategoriach. Partnerem gali była sieć hurtowni MAKRO Polska, która przygotowała ekspozycję inspirowaną barokiem.

Kaczka przydymiona z purée z selera

Kaczka przydymiona podawana z purée z selera z dodatkiem orzecha laskowego oraz sosem na bazie pomarańczy według przepisu z gdyńskiej restauracji Malika.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej