x

Finał I edycji Poland Sushi Cup 2019

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    17.06.2019

W sobotę, 15 czerwca w Centrum Techniki Kulinarnej Dora Metal w Warszawie odbył się finał Poland Sushi Cup 2019. Jego zwycięzca będzie reprezentował Polskę na World Sushi Cup w dniach 21-23 sierpnia 2019 w Tokio.

Zwycięzcy i finaliści Poland Sushi Cup 2019. Foto: Kokoro Smaki Japonii.
Zwycięzcy i finaliści Poland Sushi Cup 2019. Foto: Kokoro Smaki Japonii.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 finalistów, wyłonionych przez jury konkursu w drodze eliminacji. Finaliści zostali podzieleni na dwie grupy pracujące naprzemiennie. Grupy nie mogły obserwować wzajemnie swojej pracy. Przed oficjalnym rozpoczęciem konkurencji zawodnicy losowali grupę i stanowisko pracy.

Zadania konkursowe oceniało Jury pod nadzorem merytorycznym przedstawiciela World Sushi Skills Institute – Pana Hirotoshi Ogawa.

W skład jury ponadto weszli:
– Alon Than – Przewodniczący Jury, bez prawa przyznawania punktów,
– Iulian Constantin, Rumunia
– Jorge Dionicio, USA
– Vladimir Pak, Norwegia
– Wagner Spadacio, Brazylia

Finał konkursu składał się z 4 konkurencji:

1. Sprawianie łososia w japońskim stylu sanmai oroshi
Na tę konkurencje zawodnicy mieli 15 minut. Oprócz właściwego wyfiletowania i przygotowania ryby, należało wykroić 10 plasterków fileta do sushi nigiri

2. Sprawianie dorady w japońskim stylu sanmai oroshi
Konkurencja trwała 10 minut (wszyscy zawodnicy zakończyli ją przed czasem). Zadanie było podobne, jak w przypadku łososia.

3. Kompozycja edo-mae
Według zasad kompozycja powinna składać się z 35-45 elementów, przy czym jako elementy były liczone również dekoracje. Edo-mae to klasyczna forma sushi, rządząca się swoimi zasadami, zatem tu liczyła się wiedza teoretyczna oraz praktyczna. Na przygotowanie zestawu zawodnicy mieli 40 minut

4. Kompozycja kreatywna
W tej konkurencji zawodnicy mogli korzystać z dowolnych składników oraz własnych autorskich pomysłów na wykreowanie talerza sushi, który musiał się składać z 35-45 elementów oraz dodatkowych 10 kawałków sushi do degustacji dla jury. Czas na przygotowanie zestawu: 40 minut.

Zwycięzcą Poland Sushi Cup 2019 został Adrian Kiersnowski ze Swarzędza. Foto: Pyza Made in Poland.
Zwycięzcą Poland Sushi Cup 2019 został Adrian Kiersnowski ze Swarzędza. Foto: Pyza Made in Poland.
Zwycięzcą Poland Sushi Cup 2019 został Adrian Kiersnowski ze Swarzędza. II miejsce zajął Kasper Krajewski z Łodzi, a na III miejscu uplasował się Piotr Kuc z Warszawy.

Laureat będzie reprezentował Polskę podczas World Sushi Cup w Tokio, w dniach 21-23 sierpnia. Pozostali laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz upominki od sponsorów.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej